• “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

          • Drodzy uczniowie i rodzice !!!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje,które oddadzą zużyty

            sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

          • AKTYWNĄ SZKOŁĄ W DOBIE PANDEMII !!!

          •             Działalność naszej placówki w wyniku pandemii koronawirusa  została ograniczona       w bardzo dużym stopniu, jednak staramy się być aktywni.  W oczekiwaniu na powrót dzieci do szkoły prowadzone są  remonty bieżące. W ostatnim czasie gruntownie odnowiono cały korytarz szkolny oraz kilka sal lekcyjnych. Organ prowadzący- Gmina Olszanka sfinansowała zakup szafek ubraniowych dla klas I-III, które zostały zamontowane  na pierwszym piętrze budynku. Wkrótce  zostaną zamontowane również kolejne szafki, tym razem dla starszych klas od IV-VIII, które  zostały w całości  sfinansowane przez Radę Rodziców Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego w kwocie 6.000 zł.

                 W szkole  został także rozbudowany o kolejne kamery monitoring z zewnątrz budynku,                  z każdej strony, co znacząco zwiększa poczucie  bezpieczeństwa dzieci i pracowników szkoły.

                 W ramach udziału szkoły w licznych projektach edukacyjnych pozyskano 23 laptopy                      z przeznaczeniem do pracy zdalnej oraz dodatkowego dostawcę Internetu LTE na czas do  podłączenia do światłowodu.

             

                 Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani mgr Teresa Krasa pozyskała sponsorów na sfinansowanie „serca na nakrętki”, które zostało zamontowane przed budynkiem naszej szkoły. Przedstawiciele SU w imieniu dyrekcji grona pedagogicznego  i wszystkich uczniów placówki wręczyli darczyńcom podziękowania oraz drobne  upominki wykonane przez uczniów w czasie zajęć świetlicy szkolnej. Zebrane przez społeczność szkolną nakrętki przeznaczone będą na   pomoc dla osób potrzebujących naszej Gminy. W ten sposób otwieramy się  na potrzeby innych i uczymy naszych uczniów prawidłowych postaw ekologicznych i  społecznych. Mamy nadzieję, że do tej akcji przyłączą się wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości.

                 W tej chwili zbieramy nakrętki dla Kingi i Darii - sióstr bliźniaczek, które chorują na dziecięce porażenie mózgowe.

            WSZYSTKIM SPONSOROM JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!


            Uwaga!!!

            Do pojemników można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor np. po środkach spożywczych – napojach, kawie, mleku, jogurtach, chemii gospodarczej – płynach do zmywania, szamponach, kosmetykach, płynach do płukania. Ważne, by nie  wrzucać tam nakrętek zanieczyszczonych niebezpiecznymi dla środowiska pozostałościami  m.in. po środkach ochrony roślin, olejach silnikowych, agresywnych substancjach chemicznych itp. Nakrętki należy wrzucać luzem, nie w workach foliowych.


                                                                                                                    Marcelina Wojnarowska.

          • PROJEKT „DWUJĘZYCZNA OPOLSZCZYZNA“

          •      W Publicznym Przedszkolu w Jankowicach Wielkich realizowany jest Program Powszechnej Dwujęzyczności, który wykorzystuje najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, mianowicie bazuje na nauce drugiego języka równolegle do języka ojczystego.Naukę języka angielskiego dzięki tej metodzie dzieci w naszym przedszkolu mogą zacząć juz w wieku 3 lat. Program przewiduje naukę aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4) oraz „Tom and Keri” (wiek 3-6) wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny. Dzieci dostały również zestawy do nauki i zabawy w domu. Rodzice mogą systematycznie logować się na stronę www.bilingualfuture.com i zapoznawać dzieci z dostępnymi tam materiałami. Współpraca między domem a przedszkolem to podstawa do utrwalania językowych kompetencji dzieci.

        • Szkolny Konkurs na Palmę Wielkanocną, Stroik Wielkanocny
          • Szkolny Konkurs na Palmę Wielkanocną, Stroik Wielkanocny

          •      Palma wielkanocna – lub zastępująca ją gałązka wierzbowa jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Zwyczaj święcenia palm  znany w Polsce jest od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek. Ścinano je w Środę Popielcową i przechowywano w naczyniu z wodą, aby puściły pąki na Niedzielę Palmową. Do dekoracji służą zasuszone kwiaty, trawy, zboża, liście palm, gałązki dekoracyjnych krzewów np. forsycji, barwinek. Można wykorzystać także żywe kwiaty bądź też wykonać je z bibuły. Bibułowe kwiaty i tasiemki, to jeden z podstawowych elementów tradycyjnych, a zarazem barwnych palm wielkanocnych.

                 Szkolny konkurs „Palma Wielkanocna” został rozstrzygnięty. Skierowany był do uczniów klas I-VIII. Komisja w składzie: Marcelina Wojnarowska, Teresa Rąpała, Joanna Grabowska oraz Barbara Drozda przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach określonych w regulaminie konkursu następującym uczniom:

             

            Grupa I – uczniowie klas I – III

            I miejsce - Marcelina Pikulska
            II miejsce - Małgorzata Zdunek
            III miejsce - Karina Ryłko,

             

            Grupa II – uczniowie klas IV – VIII

            I miejsce – Filip Aulich
            II miejsce – Dawid Listowskik
            III miejsce – Bartosz Szewczyk, Michał Niedopytalski,

             

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność. Laureatów zapraszamy do szkoły w celu odebrania nagród rzeczowych w czwartek w godzinach od 10.00 - 12.00

             

            Poniżej prezentujemy stroiki na sprzedaż, wszystkich chętnych zapraszamy do budynku szkoły w celu zakupienia stroika codziennie w godzinach od 9.00 - 12.00. Ceny do uzgodnienia na miejscu.

          • Konkurs wielkanocny

          • KONKURS

            Dyrektor Publicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich ogłasza konkurs na najciekawszy stroik wielkanocny bądź palmę wielkanocną.

             

            Zasady konkursu :

            - udział w konkursie mogą wziąć wszystkie dzieci z klas I-VIII,

            - technika pracy dowolna,

            - jeden uczestnik może zgłosić kilka prac,

            - konkurs można potraktować jako dodatkową pracę dla chętnych z przedmiotów: technika, plastyka na ocenę – 6,

            - nagrody rzeczowe zostaną przyznane za I,II, III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I-III I klasy IV-VIII,

            - prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem i dostarczyć do szkoły do dnia 23 marca 2021r.,

            - zdjęcia podpisanych prac będą sukcesywnie dodawane na stronę internetową szkoły,

            - zachęcamy rodziców, aby wykazali się kreatywnością i pomogli dzieciom,

            - po rozstrzygnięciu konkursu, wszystkie prace będą wystawione na sprzedaż na stronie internetowej szkoły. Środki z zakupu przeznaczone zostaną na doposażenie świetlicy szkolnej w gry multimedialne,

            - zakup stroików będzie możliwy poprzez podanie jego nr i odebranie go w reżimie sanitarnym w szkole,

            - rozstrzygnięcie konkursu 25 marca 2021r.

            SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

             

          • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM

          • W dniach 02.02.2021 -  02.02.2021 odbył się w naszej szkole OGÓLNOPOLSKI PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z OPERONEM. Było to ogromne przeżycie dla tak licznej, bo piętnastoosobowej grupy tegorocznych ósmoklasistów. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z literatury polskiej i światowej.  Musieli podzielić się dojrzałym zdaniem na tematy, które wymagają podejmowania trudnych decyzji. Na koniec mieli wybrać między opowiadaniem na podstawie ,,Kamieni na szaniec” a  rozprawką na temat autorytetów dla współczesnej młodzieży. Drugiego dnia ósmoklasiści mogli „odczarować matematykę”,  wykazując się logicznym myśleniem zarówno w tej zamkniętej jak i otwartej części  egzaminu. Ostatni dzień był chyba najprzyjemniejszy. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili,że angielski nie sprawił im większych problemów.

            Teraz pozostało teraz tylko czekać na wyniki, hołdując słowom Alberta Einsteina:

               „Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy”.

          • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2020

          •      W tym roku z powodu panującej pandemii większość z nas spędzi Święta Bożego Narodzenia w gronie domowników. Nie z wszystkimi spotkamy się przy wigilijnym stole, jednak jak co roku pragnę złożyć Wam świąteczne życzenia. Niech będzie to czas dzielenia się radością, gdzie gasną spory i goją się rany, przy zadumie wspominając najbliższych którzy od nas odeszli.

             

                 Niech czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia 2020 r. budzą w nas nadzieję, dobro i potrzebę pojednania. Oby sprawiły, że staniemy się lepsi. Najważniejsze, to przede wszystkim opłatek, poszukiwanie bliskich i radość spotkania.

            Niech nowy 2021 rok przyniesie Państwu to, co najlepsze i najpiękniejsze: zdrowia, miłości, wiary i optymizmu.

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Publicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich

          • Szkoła bez nałogów

          •      W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas IV – VIII pt. "Szkoła bez nałogów”. Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych, zaangażowanie uczniów do działań profilaktycznych, uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z uzależnieniami, uzyskując oryginalne projekty prac, promujące zachowanie zdrowego trybu życia.

                 Wyłoniono następujących laureatów: Filip Aulich, Martyna Bałamut, Martyna Flądro, Marcel Marecik, Hanna Perec

                 Wyróżnienia otrzymali: Maciej Mędrek, Amelia Ryłko, Nikodem Dela, Kacper Kloch, Aleksandra Mańkowska, Marlena Pikulska, Filip Kaczanowski.

                 Kryteriami przy ocenie prac przez Jury było: 1. Profilaktyczny przekaz treści 2. Oryginalność ujęcia tematu (pomysłowość) 3. Estetyka pracy.
            Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszej weny twórczej.
             

          • „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”

          •      W Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich, w klasach 1-3, w ramach corocznej profilaktyki antyalkoholowej, został przeprowadzony konkurs plastyczny „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”.
               Komisja w składzie: pani Teresa Rąpała, pani Joanna Grabowska oraz pani Marcelina Wojnarowska, wyłoniła zwyciężczynie konkursu plastycznego „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”.
            I miejsce - Marcelina Pikulska - klasa 1
            II miejsce - Małgorzata Zdunek - klasa 1
            III miejsce egzekwo - Karina Ryłko, Roksana Perec - klasa 2.
            Zwyciężczynie otrzymają cenne nagrody. Gratulujemy!!!

          • Ogłoszenie

          • Dzień dobry.

            Na prośbę użytkowników od poniedziałku 16 listopada 2020r wprowadzam zmiany w obowiązującym planie zajęć.Zmianie ulega czas rozpoczynania lekcji od 8.00 i czas trwania przerw -- wszystkie po 15 minut.

            Godziny zajęć

            1 lekcja 8: 00 – 8:30

            2 lekcja 8: 45 – 9:15

            3 lekcja 9: 30 – 10:00

            4 lekcja 10: 15 – 10:45

            5 lekcja 11: 00 – 11:30

            6 lekcja 11: 45 – 12:15

            7 lekcja 12: 30 – 13:00

            8 lekcja 13: 15 – 13:45

          • (Czy) Bezpieczny powrót do szkoły?!!

          • Dnia 1 września O  godz. 900  rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Po wielomiesięcznej przerwie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, koleżankami i kolegami. Apel zaczął się od krótkiego wystąpienia dyrektora PZSP Adama Grabowskiego, który ogłosił nowe zasady, obowiązujące w szkole w związku  panującą epidemią Covid-19. Po krótkim instruktarzu odbyło się pasowanie na pierwszoklasistów oraz uroczyste ślubowanie.  Po apelu wszyscy uczniowie w raz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do swoich klas.

            Mimo specyficznych realiów nastroje dopisały. (Nareszcie) Wracamy do nauki w szkole!!!                                                                                                                                                              

                                                                                                 Martyna Bałamut

                                                                                                 klasa VII

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • SZANOWNI RODZICE
            Informuję Państwa, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 odbędzie się w dniu 01.09.2020r. o godzinie 9.00 na boisku szkolnym "Orlik". Klasy ustawiają się pod opieką wychowawców w wyznaczonych miejscach z zachowaniem odstępów. Uczniom podany zostanie wstępny plan zajęć dydaktycznych, przedstawieni  nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów, wychowawcy oraz poinformowani będą o obowiązujących  procedurach w związku z Covid -19. W tym dniu odbędzie się również pasowanie na ucznia – uczniów klasy I.
            Odjazd autobusu z Czeskiej Wsi o godzinie 8.45. Powrót godzina 10.00. Uczniowie do szkoły wchodzą głównym wejściem od kościoła - dezynfekują ręce. Nie jest konieczne posiadanie przez uczniów maseczek choć jest to zalecane.
            Udział rodziców nie jest wskazany-- wyjątek rodzice klasy I.

                                                                                                                                 Pozdrawiam
                                                                                                                             Adam Grabowski

          • OGŁOSZENIE

          • SZANOWNI RODZICE

                 Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji ProteGo Safe.

                 To narzędzie, które powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji koronawirusem u siebie lub swoich bliskich. ProteGo Safe to również wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. 

                Szczegółowe informacje na temat działania aplikacji znajdują się na stronie internetowej:  https://www.gov.pl/web/protegosafe

          • PODZIĘKOWANIE

          • Szanowni Państwo,

            Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

             

                 Przed nami wakacje – tak oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania  się koronawirusa, w połowie marca rząd zadecydował o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich placówkach oświatowych w kraju. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem, wymagało zupełnie nowej organizacji pracy. Od nauczycieli wymagało kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również duże wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

                 Rodzicom i nauczycielom, którzy przez wiele tygodni z zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. Bardzo dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy. Rodzicom składam podziękowania za okazaną pomoc i ogromny wkład pracy jaki musieli włożyć w zdalne nauczanie. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
            i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

                 Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech ten wolny, letni czas doda wszystkim energii i inspiracji do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

            Adam Grabowski- Dyrektor Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich.

             

             

            Wszyscy uczniowie naszej szkoły uzyskali promocję do klasy programowo wyższej.

             

            Promocję z wyróżnieniem otrzymali:

            Klasa 4

            Marcel Marecik, Amelia Ryłko, Antoni Tokarz

             

            Klasa 5

            Julia Gruszczyńska, Oliwia Kałuża, Dawid Listowski, Hanna Perec, Marlena Pikulsa, Paulina Siedlecka, Amelia Stopińska, Paweł Zdunek

             

            Klasa 6

            Martyna Bałamut, Nikodem Dela, Martyna Flądro, Aleksandra Mańkowska, Michał Niedopytalski, Krzysztof Niedzielski. Szymon Ratajczyk

             

            Stypendium za wyniki w nauce otrzymali:

            Klasa 4

            Amelia Ryłko, Antoni Tokarz

             

            Klasa 5

            Dawid Listowski, Hanna Perec, Paulina Siedlecka, Paweł Zdunek

             

            Klasa 6

            Martyna Bałamut, Nikodem Dela, Szymon Ratajczyk

             

            Uczniowie, którzy uzyskali średnią co najmniej 4,75 i wzorowe zachowanie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. 

             

             

            Wyróżniający się uczniowie klas 1-3 również otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Są to:

             

            Klasa 1

            Roksana Perec, Karina Ryłko, Lena Skwarczyńska, Alex Stopińsk

             

            Klasa 2

            Norbert Bachula, Adam Domagała,  Martyna Siedlecka, Igor Ziółko

             

            Klasa 3

            Filip Aulich, Maciej Mędrek, Zofia Rygielska,, Alan Stopiński

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Dzień dobry.


                 Informuję że zakończenie zajęć dydaktycznych i rozdanie świadectw zaplanowałem na dzień 26 czerwca 2020 r. Według zaleceń MEN i GIS odbędzie się ono w "reżimie sanitarnym". Nie zaplanowano uroczystego apelu, ani spotkania ogólnego całej społeczności szkolnej. Spotkania wychowawców ze swoimi klasami odbędą się na "orliku szkolnym" o określonych godzinach, tak aby maksymalnie obniżyć możliwość spotykania się uczniów z różnych oddziałów. Klasa I- godz 8.00, klasa II-8.20, klasa III godz 8.40, klasa IV- godz 9.00, klasa V-godz 9.20, klasa VI- godz 9.40 i klasa VII- godz 10.00. Odbiór świadectwa w tym dniu oczywiście nie jest obowiązkowy. Możliwe jest odebranie świadectwa we wrześniu. W razie opadów deszczu --spotkania odbędą się na sali gimnastycznej.

                 Proszę opiekunów prawnych uczniów o zorganizowanie samodzielnego dowozu i powrotu uczniów do szkoły w dniu 26.06.2020r.
                 Jeśli to nie będzie możliwe to informuję że autobus dowożący uczniów do szkoły odjedzie z Czeskiej Wsi o godzinie 7.50. Powrót - godzina 10.30. W autobusie obowiązuje reżim sanitarny--maseczki , siadamy co drugie miejsce.


            Pozdrawiam. Adam Grabowski.

          • Zwrot podręczników

          • Szanowni Rodzice!

            W związku ze zbliżającym się końcem roku stoi przed nami zadanie związane ze zwrotem książek i podręczników do biblioteki szkolnej. Proszę zatem dopilnować dzieci , by odpowiednio cały zestaw podręczników przygotowały tzn. usunęły foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróciły uwagę na czystość i estetykę książek pod kątem wyprostowania pogiętych kartek, sklejenia rozdarć. Proszę również sprawdzić z jakie książki posiada państwa dziecko z lektur szkolnych, które zwracamy w tym samym czasie.

            Przygotowane podręczniki i książki proszę umieść w foliowej torbie lub worku. OSOBNO! W jednej siatce podręczniki w drugiej książki z biblioteki.

            Proszę przygotować kartkę z danymi na której drukowanymi literami napiszcie: imię i nazwisko dziecka, klasa i wykaz oddanych podręczników wraz z numeracją.

            Na drugiej kartce listę wypożyczonych książek z biblioteki.

            Kartki z tymi danymi przyklejcie  w widocznym miejscu  na worku/reklamówce

             

            Każdy uczeń będzie oddawał książki osobiście do swojego wychowawcy.

            Książki  dzieci z klas IV -VII przyjmowane będą w sali  klasy V!!!

            Książki  dzieci z klas I - III przyjmowane będą w Sali klasy I!!! na I piętrze.

             

            Zwrot książek i podręczników będzie możliwy w wyznaczonych dniach i godzinach:

            Poniedziałek
            Klasa I godzina 9.00-9.30
            Klasa II godzina 9.40 – 10.10
            Klasa III godzina 10.20 – 10.50

             

            Wtorek
            Klasa IV godzina 10.00 – 10.30
            Klasa V grupa I (od numeru 1- 10) godzina 10.45 – 11.15
            Klasa V grupa II (od numeru 11- 18) godzina 11.30 – 12.00
            Klasa VI godzina 12.15 – 12.45

             

            Środa
            Klasa VII grupa I (od numeru 1-10) godzina 11.00 – 11.30
            Klasa VII grupa II (od numeru 11-18) godzina 11.40 – 12.10

             

             

                                                                    Dziękuję za współpracę

                                                                                    M. Żak

          • Komunikat

          • Dzień dobry.

                 Od poniedziałku w całej gminie i w naszej szkole szkole ruszają w godzinach od 8.00 do 12.00 zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3 z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych. W związku z powyższym zobowiązuje wszystkich opiekunów prawnych do zapoznania się z " Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 na terenie Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich" . Bezwzględnym warunkiem przyjęcia ucznia do szkoły jest wcześniejsze poinformowanie i złożenie wypełnionych załączników nr 1 i 2 procedury-- zgodnie z instrukcja zawarta w procedurze( scan- mailem lub dokumenty do skrzynki pocztowej). Z uwagi na bardzo nieliczną deklaracje rodziców klas 1-3 w pierwszym tygodniu dowozów nie będzie. Jeśli zwiększy się liczba chętnych dzieci od 01 06. możliwy dowóz.

             

             

            Dyżury uzgodnione z nauczycielami uczącymi w klasach 1-3:

            1. poniedziałek godz. 8.00-12.00 - mgr Joanna Grabowska, Małgorzata Oleksy,

            2. wtorek godz. 8.00-12.00 -mgr Teresa Rąpała, Małgorzata Oleksy,

            3. środa godz. 8.00-12.00 - mgr Joanna Grabowska, Małgorzata Oleksy,

            4. czwartek godz. 8.00-12.00 - mgr Teresa Rąpała, Małgorzata Oleksy,

            5. piątek godz. 8.00 - 10.00 - ks. mgr Cz. Kocoń, Małgorzata Oleksy, godz. 10.00-12.00 - mgr Monika Korczyńska, Małgorzata Oleksy,

             

                                                                                  Pozdrawiam, Joanna Grabowska

             

             

            Przedszkola decyzją organu prowadzącego w dalszym ciągu pozostają zamknięte.

             

             

            Od 01.06.2020 szkoła organizuje konsultacje dla wszystkich uczniów, tj od kl 1 do 7. Konsultacje należy zorganizować tak aby możliwie jak najmniej uczniów stykało się ze sobą. Grupy max 12 osób z jednej klasy. Najlepiej aby w jednym czasie w szkole przebywały max 3 klasy i aby uczniowie nie mieszali się w grupach, brak wspólnych przerw. Priorytetem jest aby zaplanować konsultacje z przedmiotów: j.polski, matematyka, j.angielski. co najmniej 2 razy w tygodniu i z pozostałych przedmiotów 1 raz w tygodniu po 1 godzinie . O szczegółach organizacji konsultacji poinformuję w późniejszym czasie.

             

            Uczniów proszę o wstępną deklarację do nauczycieli przedmiotów z jakich konsultacji zamierzają skorzystać.

             

                                                                                   Pozdrawiam Adam Grabowski