• Bezpieczne ferie 2023r.

• Jak co roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu w trosce o bezpieczeństwo uczniów z naszego powiatu, w ramach prewencji społecznej realizuje kampanię pod nazwą „Bezpieczne Ferie”.

W związku z tym nasza szkoła zaprosiła JRG Brzeg na pogadankę z klasami 1-8.

Mł. kpt. Rafał Głowik Z-ca Dowódcy JRG Brzeg, podczas spotkania, przeprowadził wykład na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas zbliżających się ferii zimowych.

W ramach działań uczniowie zostali poinformowani o niebezpieczeństwach związanych z:

- wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne,

- zjeżdżaniem na nartach i sankach w pobliżu dróg,

- narażeniem na niskie temperatury,

- nawisami śnieżnymi i soplami,

- poruszaniem po drogach bez odpowiedniego elementu odblaskowego.

Strażak zaapelował o nie wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne takie jak jeziora, stawy, rzeki czy oczka, ponieważ nigdy nie mamy pewności jaka jest grubość oraz stan pokrywy lodowej. Ryzykujemy w ten sposób własnym zdrowiem i życiem.

Dbajmy o siebie!