• Wyjazd do schroniska "Przytul psisko"

• Dnia 14 VI wyjazdem do Schroniska "Przytul psisko" zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji "Paka dla zwierzaka". Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za dar serca i wrażliwość na potrzeby zwierząt.

• Wycieczka do Nysy

• Druga część Dnia Dziecka rozpoczęła się wycieczką do Nyskiego kina na filmy pt.

"Detektyw Bruno" oraz "Jeżyk i Przyjaciele".

Najpierw jednak musieliśmy przejść się na stację kolejową do Czeskiej Wsi. Całą drogę eskortowała OSP w Jankowicach Wielkich.

Następnie wsiedliśmy do szynobusa. Była to nie lada atrakcja, zwłaszcza dla dzieci, które jechały szynobusem pierwszy raz.

Na miejscu czekali na nas

pracownicy wyznaczeni z ramienia Zakładu Linii Kolejowych w Opolu. Mili państwo przybliżyli nam informację o tematyce kolejowej. Uczniowie zobaczyli funkcjonowanie kolei państwowych od kuchni. Zwiedziliśmy nastawnie kolejową, dzieci jeździły drezyną naprawczą kolei państwowych, gdzie mogły dawać sygnały, trąbić i wydawać komunikaty przez megafon, a także zwiedziły szynobus, a w nim kabinę maszynisty. Na stacji w Nysie uroczyście przywitano nas przez megafony życząc udanego Dnia Dziecka. W nastawni uczniowie zapoznali się z systemem sterowania ruchem kolejowym i z systemem zamykania i otwierania rogatek drogowych. Na koniec były trzy konkursy, w których uczniowie mogli zdobyć wspaniałe nagrody . Wszyscy uczestnicy dnia dziecka otrzymali pamiątkowe kolejowe gadżety smycze, długopisy, opaski odblaskowe i kolorowanki związane z Kampanią Społeczną Bezpieczny Przejazd. Do świetlicy szkolnej otrzymaliśmy zestawy gier planszowych, kredki i kolorowanki. Po ciekawym seansie nie mogło zabraknąć wizyty w McDonaldzie. Wróciliśmy do domów bezpieczni i pełni wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego dnia oraz wszystkim strażakom naszej wsi za bezpieczną drogę.

• Dzień Dziecka

• Dzisiejszego dnia, naszych uczniów odwiedził prawdziwy klaun ze złotej księgi bajek! Miał dla nich drobny upominek i całe mnóstwo serdeczności. Dzień Dziecka uważamy za otwarty!

Wszystkiego najlepszego Kochane Dzieci