• 11 LISTOPADA

•      W dniu 28.11.2022r. mieliśmy przyjemność gościć samego Józefa Piłsudskiego! W Naszej szkole odbył się Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez klasy 6 i 7 wraz z panią Mają. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu Polski. Montaż słowno - muzyczny nawiązywał do Bitwy Warszawskiej, która to miała miejsce w 1920r. Uczniowie nie mieli łatwego zadania, aby odwzorować przebieg wydarzenia zwanego również "Cudem nad Wisłą", mimo wszystko spisali się rewelacyjnie! Gratulujemy wszystkim Aktorom i Aktorkom.

Pod koniec przedstawienia, klasy 1-3 zaprezentowały również piękną patriotyczną piosenkę pt.: "Co to jest niepodległość?".

• Termomodernizacja

• 19.10.2022 r. dokonaliśmy odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynków szkolno przedszkolnych na terenie Gminy Olszanka”. Termomodernizacją został objęty nasz budynek: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jankowicach Wielkich .Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Termomodernizacja obejmowała następujący zakres robót:

a) Wymiana stolarki okiennej fasadowej;

b) Wymiana stolarki okiennej połaciowej;

c) Wymiana zewnętrznej ślusarki drzwiowej;

d) Docieplenie ścian ponad gruntem – cokół;

e) Docieplenie ścian ponad gruntem;

f) Wykonanie nowych ścianek oddzielających część ogrzewaną od nieogrzewanej;

g) Docieplenie stropodachu;

h) Przemurowanie i nadmurowanie kominów ponad stropodachem;

i) Wymiana pokrycia dachu z blachy;

j) Remont kominów ponad dachem spadzistym;

k) Wymiana instalacji odgromowej;

l) Instalacja elektryczna dla kotłowni olejowej;

ł) Kotłownia olejowa;

m) Instalacja centralnego ogrzewania.

Koszt robót budowlanych wykonanych na i w budynku Publicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich wyniósł: 1. 027020,95 zl.

• Dzień Wszystkich Świętych

•      Dzień Wszystkich Świętych jest dniem, w którym odwiedzamy cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych osób. W związku z tym świętem nasi uczniowie udali się na cmentarz w Jankowicach Wielkich i Czeskiej Wsi, by zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły. Uporządkowaliśmy również groby opuszczone i im również zapaliliśmy znicze. Tym gestem pokazujemy, iż wciąż czcimy pamięć tych, których już z nami nie ma.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

•     Dnia 13 października 2022r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który zorganizowała klasa VIII pod czujnym okiem nowej opiekunki samorządu uczniowskiego - Pani Beaty Stache-Jakubów. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny nawiązując do uczczenia naszego Święta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom za życzenia i poczęstunek.

• Szkoła Pełna Talentów

•      Nasza szkoła wzięła udział w programie „Szkoły Pełne Talentów”.

Robiąc zakupy w Lidlu, powyżej kwoty 50zł otrzymujecie kupon tzw. "talenciak". Prosimy o niewyrzucanie kuponów,ale przynoszenie ich do szkoły i wrzucanie kuponów do żóltych pudełek umieszczonych na korytarzu lub przekazanie wychowawcom. Wykorzystane kupony umożliwią nam zdobycie nowoczesnego wyposażenia naszej szkoły .

• 10 X Święto Drzewa

•      Na świecie Święto Drzewa ma stary rodowód. W 1872 roku Julius Sterling Morton, gubernator stanu Nebraska w Stanach Zjednoczonych, zaproponował aby 10 kwietnia kto może posadził drzewo. Od 1951 decyzją ONZ święto to jest obchodzone w krajach członkowskich. W Polsce akcja ta jest obchodzona od 2002 roku. Polega na angażowaniu społeczeństwa do sadzenia i ochrony drzew.

W naszej szkole odbyło się, przygotowane przez Jolantę Poradę, spotkanie, na którym zapoznano uczniów z ideą Święta Drzewa. Zaprezentowano piękne prace przygotowane przez dziewczęta z klasy 8. Podano informacje o tym co dają nam drzewa. Wyświetlono prezentację o najpopularniejszych drzewach w Polsce. Na przerwach puszczano tematyczne piosenki z teledyskami.

• DYSKOTEKA

• Dyskoteka

W dniu 29.09.2022 r. o godz.17.00 odbyła się dyskoteka pt: Na dobry początek. Sala na której odbyła się dyskoteka była ślicznie ozdobiona, między innymi w balony, kule dyskotekowe, serpentyny, kolorowe światła. Oprócz tego był wyśmienity poczęstunek: popcorn, babeczki, gofry, napoje, wata cukrowa, który z pomocą rodziców był wydawany dla dzieci. Uczniowie bawili się świetnie, biorąc udział w różnych zabawach. Pod koniec dyskoteki nauczyciele wraz z uczniami zatańczyli Belgijkę. Dyskoteka skończyła sie o 21.00 wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci z udanej dyskoteki w szkole. :):)