• Sprzątanie świata

•      W tym roku czeka nas wyjątkowy finał akcji sprzątania świata, ponieważ od 1 worka zebranego w czasie finałów 1994r. mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzedniej akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up the World wzięło udział ponad 20 mln uczestników. Oodbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyniąc tą akcję tak wyjątkową w roku jubileuszu w skali świata. Nasi uczniowie ochoczo uczestniczyli w sprzątaniu placu przy szkole oraz wysłuchali pogadanki na temat zasad obowiązujących w tym dniu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie uczniów klas I

•      4 września wszyscy uczniowie powitali nowy rok szkolny 2023/2024.

Szczególnie uroczyście przywitali się ze szkołą odświętnie ubrani i przystrojeni w granatowe birety, uczniowie klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy trzeciej, pod kierunkiem p. Teresy Rąpały.

Trzecioklasiści, przebrane za krasnoludki, przedstawili okolicznościowy montaż: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, by oswoić pierwszaków, umilić ich piękną uroczystością i zachęcić do szkoły. Pierwszaki zaśpiewały piosenkę: „Pierwszaczek ”i recytowały wiersz:

My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas.

Nauczymy się literek, potem czytać, pisać też

I będziemy mogli sami już przeczytać każdy wiersz.

Nauczymy się też liczyć i poznamy cały świat.

Będzie czas i na zabawę – każdy więc jest dzisiaj rad.

W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pan dyrektor, ogromnym ołówkiem, dotykając ramienia każdego pierwszoklasisty, pasował go na ucznia. Wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy i gratulowała, że są już pełnoprawnymi uczniami. Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, tak, jak inni uczniowie udaliśmy się do swojej klasy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. Życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. A rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Teresa Rąpała

• Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 04 września 2023r. :

Przylesie - 7.30

Obórki - 7.35