• Życzenia na wakacje! Bądźcie bezpieczni!

•      Dobiegł końca kolejny rok, wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli. Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń, a wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz w dorosłym życiu.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi  PSP Jankowice Wielkie

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego

•      24 VI 2022 był dniem kończącym rok szkolny 2021-2022. Zainaugurowaliśmy go mszą świętą o godzinie 8:00. Następnie o godzinie 9:00 polonezem w wykonaniu uczniów klasy VIII rozpoczął się apel kończący miniony rok szkolny.

W części oficjalnej, po zdaniu raportu przez przewodniczących klas, wprowadzeniu „pocztu flagowego” przez uczniów klasy VIII, odbyło się przekazanie flagi „pocztowi flagowemu” uczniom klasy VII. Symboliczny „klucz do szkoły” na ręce przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego przyjęła Hanna Perec.

Następnie głos zabrał pan dyrektor. Omówił bieżącą sytuację w kraju, nawiązując do zdalnego nauczania, wspomniał również o zagrożeniu jakim jest wojna. Skierował także słowa do absolwentów, wspominając wspólnie spędzone chwile, przewidując im świetlaną przyszłość. Podziękował, odchodzącej na emeryturę,  pani Jadwidze Rosińskiej za współpracę życząc wielu spokojnych, radosnych i spędzonych w gronie przyjaciół dni. Wyraził również zadowolenie ze współpracy z Radą Rodziców, składając podziękowania na ręce przewodniczącej RR pani Ilony Zdunek.

Nadeszła chwila przedstawienia wyróżniających się w nauce i pracy społecznej uczniów klasy VIII. Wraz z rodzicami  wystąpili : Nikodem Dela, Martyna Bałamut, Krzysztof Niedzielski i Aleksandra Mańkowska. Każdemu uczniowi wręczono „Teczkę absolwenta” a w niej świadectwo i list pochwalny.  Każdy otrzymał również nagrodę książkową i pamiątkową statuetkę  a ich rodzice - listy gratulacyjne. W drugiej turze wystąpili pozostali uczniowie tej klasy: Martyna Flądro, Angelika Śpiewla, Kacper Kloch i Oliwia Tokarz.

Złożono również „Podziękowania dla rodziców” wszystkich absolwentów, za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły oraz za wspomaganie organizacji życia klasowego.

W dalszej części przedstawiciele klasy VII skierowali słowa pożegnania do swych starszych koleżanek i  kolegów.

„Ślubowanie absolwentów  Szkole i Ojczyźnie” kończyło część poświęconą uczniom klasy VIII.

Teraz świadectwa i nagrody otrzymali wyróżniający się uczniowie klas IV – VII.

Tę część akademii zakończono przedstawieniem uczniów, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcia w nauce i na niwie sportowej:

Paweł Zdunek – średnia ocen 5,86

Dawid Listowski - średnia ocen 5,71

Filip Aulich - średnia ocen 5,50

Nikodem Dela - średnia ocen 5,41

Martyna Bałamut - średnia ocen 5,23

Hanna Perec - średnia ocen 5,21

Paulina Siedlecka - średnia ocen 5,14.

Po odprowadzeniu pocztu flagowego rozpoczęła się druga część spotkania, w której uczniowie klasy VIII skierowali słowa wierszy i piosenek oraz sympatyczne prezentacje zarówno do nauczycieli jak i rodziców dziękując za naukę i wychowanie, wręczając statuetki, kwiaty.

Całość spotkania uwieńczyli rodzice absolwentów wspaniałym tortem i cudownymi słowami podziękowań za trud włożony w nauczanie i wychowanie ich dzieci.

Jolanta Porada

wychowawca klasy VIII