• „ Jesienne dekoracje”

• Klasa 3 była dzisiaj, czyli 25 października miejscem prezentacji „Jesiennych dekoracji”, które uczniowie wykonali na zajęciach technicznych pod kierunkiem Pani Teresy Rąpały. Sala była pełna barw i zapachów darów pięknej, polskiej jesieni.

Czego tam nie było! Liście, owoce, warzywa, kasztany, gałązki, suche kwiaty, dynie i wszystko to zebrane w piękne i oryginalne kompozycje. Uczniowie bardzo pilnie przygotowali się do zajęć Poziom dzisiejszych prezentacji przeszedł nasze, najśmielsze oczekiwania. I to zarówno pod kątem pomysłu na kompozycje, jej wykonania i wykorzystania darów jesieni. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Z darów jesieni można wyczarować cuda i tak się też stało. Gratulujemy wszystkim! Dziękuję uczniom za zaangażowanie i ich Rodzicom za pomoc w przygotowaniu potrzebnych materiałów.

Teresa Rąpała

• DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

• DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ w Publicznej Szkole Podstawowej Publiczna Szkoła Podstawowa w Jankowicach Wielkich

Dzień 13 października w tym roku szkolnym był w naszej szkole bardzo wyjątkowy. Mimo, że jak zawsze był to Dzień Edukacji Narodowej, tym razem świętowaliśmy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

W związku z tak wyjątkowym wydarzeniem, w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który rozpoczął Dyrektor PZSP Adam Grabowski, witając wszystkich obecnych, ze szczególnym uwzględnieniem zaproszonych gości. Poinformował, że w naszej szkole podejmowanych jest wiele zadań składających się na wizerunek placówki twórczej, otwartej i dającej możliwości rozwoju. Mamy dobrze funkcjonujący Samorząd Uczniowski, wiele zajęć pozalekcyjnych, organizujemy opiekę dla uczniów potrzebujących, realizujemy programy profilaktyczne, projekty i działania innowacyjne. Nasi uczniowie dostają się bez problemów do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła jest wysoko oceniana przez organ nadzoru pedagogicznego i organ prowadzący szkołę. Przez ostatnie lata uzyskaliśmy wysoki stopień spełniania wymagań określanych przez MEN. Egzamin ósmoklasisty z matematyki ostatnio nasi uczniowie napisali 5,5% powyżej średniej krajowej. W następnym roku szkolnym poprawili wynik do 9% powyżej średniej krajowej. Jednocześnie w XI edycji Programu „Zbieraj Baterie i Telefony!”, promującej poprawę stanu środowiska naturalnego, Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach Wielkich uzyskał 8 miejsce w Polsce otrzymując w nagrodę bon w wysokości 350zł. Uczestnicząc w rejonowej akcji PCK „Gorączka Złota 2023”, w której zajęliśmy III miejsce, zdobyliśmy tytuł ”Złotej Szkoły”. Co roku uczestniczymy w akcji „Paka dla zwierzaka”, uczulając dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt.

To wszystko jest możliwe dzięki zaangażowaniu, pełnej pasji i poświęcenia pracy nauczycieli. Szkoła nie istniałaby również bez wsparcia pracowników administracji i obsługi. W podzięce za włożony trud Pan Dyrektor wręczył wszystkim pracownikom okazjonalne nagrody.

Na zakończenie części oficjalnej pamiętano również o uczniach klasy I, którym wręczono ich pierwszy szkolny dokument, a mianowicie legitymacje szkolne.

Następnie uczniowie przedstawili współczesną wersję ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Potem zaprezentowano krótki montaż muzyczno - słowny składający życzenia nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły, kończący się wręczenie powyższym bukietów słoneczników.

Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców wystąpili z pięknym tortem również dziękując i składając życzenia.

W holu szkoły można było także prześledzić nasze dzieje na podstawie kronik szkoły oraz trofeów wyeksponowanych w gablotach. Przy głównym wejściu do szkoły gości witali i żegnali uczniowie w mundurkach, które obowiązywały przez jeden rok, ale zostawiły trwały swój ślad na kartach jej historii.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości, a pani Teresie Krasie za jej przygotowanie.

Jolanta Porada

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Całą Radę Pedagogiczną, Pracowników Obsługi i Administracji, Rodziców oraz Uczniów na uroczystość z okazji 250. ROCZNICY UTWORZENIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ która odbędzie się 13 października 2023 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Społeczność szkolna PZSP w Jankowicach Wielkich

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu.”

(Eliza Orzeszkowa)

• Na dobry początek

• Dnia 28.09.2023 w czwartek ,,na dobry początek” odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Organizatorem strony gastronomicznej tradycyjnie była Rada Rodziców, a rozrywkę dla uczniów zapewnili członkowie Samorządu Uczniowskiego. Ogromną niespodziankę sprawił niezapowiedziany KLAUN Marek , który swoim dobrym humorem zaraził wszystkich uczestników i rozkręcił imprezę ,,na maksa”. Była dobra muzyka i obficie zaopatrzony bufet. Czy wszystko było po trzy złote? Niekoniecznie, bo przepyszne paluchy serowe kosztowały tylko jedną złotówkę!

Dopiero piątek, a my już nie możemy się doczekać kolejnej imprezy!!!

• Wycieczka do Wrocławia

• W piątek 29 września klasy I - IV pojechały na wycieczkę do Wrocławia, zorganizowaną przez pana Roberta Poradę. W programie było oglądnięcia eksponatów w Muzeum Przyrodniczym, potem rekreacja w Bobolandii. W drodze powrotnej oczywiście McDonald's. Wszyscy w doskonałych humorach i pełni wrażeń szczęśliwie wrócili do domu.

• Próbna ewakuacja

• W dniu 25 września 2023r. o godz. 09.50 przeprowadziliśmy próbną ewakuację w naszej szkole. Po usłyszeniu alarmu uczniowie oraz wszyscy obecni w szkole pracownicy opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki, czyli na boisko szkolne/ orlik. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa.