• „Inwestujemy w naszą planetę”

•      22 kwietnia 2022 roku, nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowej Akcji Dnia Ziemi, pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Po pierwszej lekcji, która była poświęcona ochronie i dbaniu o Ziemię, uczniowie klas 1 - 3 odwiedzili miejscowy, bajeczny „ Gino Garden” w Jankowicach Wielkich. W tym magicznym miejscu zobaczyliśmy autorski projekt zagospodarowania terenu wokół domu, składający się z miejsca do zabaw, stawu otoczonego skalniakami z roślinami i figurami zwierząt, starą studnią i altaną rekreacyjną, z możliwością grillowania. Co ciekawe, cały obiekt zasilany jest nowoczesnymi źródłami energii odnawialnej w postaci paneli fotowoltaicznych. Mieliśmy również okazję zobaczyć przepiękną kuchnię wykonaną w angielskim stylu oraz niezliczoną kolekcję modeli samochodowych i figurek zwierząt z całego świata. Po tej niesamowitej wycieczce wróciliśmy do szkoły na apel poświęcony Dniu Ziemi, a następnie udaliśmy się na miejscowe boisko wiejskie, gdzie bardzo dokładnie posprzątaliśmy teren. Ten dzień równonocy wiosennej zostanie nam na długo w pamięci.

• Życzenia wielkanocne

•

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych  z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy PZSP Jankowice Wielkie

• Wybieramy szkołę

•      Dnia 25 marca 2022 r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie oraz nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Celem spotkania była promocja ZSB, a w szczególności nowego kierunku, jakim jest technik spedytor - klasa mundurowo - wojskowa. Serdecznie polecamy i zachęcamy uczniów do poznawania ciekawych profili szkół ponadpodstawowych. #wybieramzsbwbrzegu