• Wyróżnienia PCK

•      W grudniu 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym PCK pt. „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”.

Oddział Rejonowy PCK w Brzegu przyznał wyróżnienia dla uczniów z poszczególnych szkół i przedszkoli powiatu brzeskiego. Do konkursu przystąpiło 44 uczniów naszej szkoły, wykonując przepiękne stroiki świąteczne. Tym razem w konkursie wyróżnienie otrzymało 20 uczniów.

• Maja Andreasik– kl.1

• Maja Gruszczyńska– kl.1

• Jakub Frihauf- kl.1

• Hanna Łukawiecka-kl.2

• Aleksandra Mikołaszewska- kl.2

• Alan Antonów- kl.2

• Zofia Kałuża- kl.3

• Zuzanna Mędzelowska- kl.3

• Julia Andreasik- kl.3

• Paulina Kaniuka- kl.3

• Jan Aulich- kl. 3

• Marcelina Pikulska- kl. 4

• Małgorzata Zdunek- kl.4

• Jan Janklowski- kl.4

• Antoni Kloch- kl.4

• Szymon Krukowski- kl.6

• Adam Domagała- kl.6

• Igor Ziółko- kl.6

• Filip Aulich- kl.7

• Amelia Ryłko- kl.8

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast prace konkursowe zostały dołączone jako świąteczny akcent do paczek żywnościowych dla rodzin najuboższych.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Kolejny konkurs plastyczny pt. „Wielkanoc z PCK”

Opiekunka SK PCK: Teresa Rąpała

• Gminne zawody w Mini siatkówce chłopców

•      W dniu 6.02.24 r., odbyły się Gminne zawody w Mini siatkówce chłopców - Igrzyska dzieci. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Skład drużyny: Kacper Skwarczyński, Adam Domagała, Filip Kwaskowicz, Filip Ciszczoń, Szymon Krukowski, Igor Ziółko, Kamil Solan, Alan Szewczyk, Antoni Kloch.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy.

• PCK Brzeg

•      W lutym 2024r. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu rozdał nagrody z konkursów plastycznych ph. ,,Krew Człowieka Darem Życia 2023” oraz ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka 2023”.

Na konkurs ,,Krew Człowieka Darem Życia” napłynęło 110 prac z 2 przedszkolnych Klubów ,,Wiewiórka” (PP nr 1 w Brzegu, PP nr 10 w Brzegu) i 5 Szkolnych Kół PCK (PSP nr 3 w Brzegu, PSP nr 5 w Brzegu, SOSW w Grodkowie, ZSP w Grodkowie, PSP w Miłoszycach).

Na konkurs ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka 2023” napłynęło 766 prac z 7 przedszkolnych Klubów ,,Wiewiórka” (PP nr 1 w Brzegu, PP nr 4 w Brzegu, PP nr 5 w Brzegu, PP nr 7 w Brzegu, PP nr 10 w Brzegu, PP nr 11 w Brzegu, PP nr 2 w Lewinie Brzeskiem) i 16 Szkolnych Kół PCK (PSP nr 1 w Brzegu, PSP nr 3 w Brzegu, PSP nr 5 w Brzegu, PSP nr 6 w Brzegu, ZSS w Brzegu, ZSP w Chróścinie, PSP w Dobrzyniu, PSP nr 1 w Grodkowie, SOSW w Grodkowie, PZSP w Jankowicach Wielkich, PSP w Jędrzejowie, PSP w Lubszy, PSP w Mąkoszycach, PSP w Miłoszycach, PZSP w Olszance, ZSP w Skoroszycach).

Nagrodzono 209 osób, z których wszystkie otrzymały dyplomy i nagrody.

• Junior Master Chef Shusi

•      W dniu 30 stycznia 2024 roku, na lekcji edukacji społecznej mieliśmy niezwykle wydarzenie. Dzięki pomysłowi Karola Frihauf i zaangażowaniu jego Rodziców zamieniliśmy się w Junior Master Chef Shusi. Uczniowie przyodziani w fartuszki i wyposażeni w niezbędne przybory kuchenne pod nadzorem Karola samodzielnie przygotowywali sushi. W pierwszej kolejności na matę powędrowały glony, następnie porcja specjalnego ryżu i co kto lubi: kawałek surowego ogórka, avocado, marynowanej rzodkwi, bambusa, wędzonego łososia, surimi. Teraz najtrudniejsze- zgrabnym ruchem wszystko należało zawinąć w kształtną rolkę, która została podzielona na zgrabne talarki. Degustacja - skropione sosem sojowym krążki za pomocą pałeczek szybko trafiały do ust. Dla najodważniejszych coś ekstra - piekielny sos wasabi, który podbija smak sushi. Ta lekcja pozostanie na długo w pamięci.

Wych. Joanna Grabowska