• Wspieramy Ukrainę

          •      Szanowni Państwo, nadszedł czas próby i zdania egzaminu z człowieczeństwa i solidarności.

            Dziś patrząc jak bezprawnie atakowani są Nasi sąsiedzi, nie możemy pozostać obojętni. Dlatego organizujemy zbiórkę pomocową dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wspomóc zbiórkę na dole pozostawiam informację jakie rzeczy zbieramy.

            Dary można przynosić do naszej szkoły codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.

            Za każdą okazałą pomoc bardzo dziękujemy

            Zbieramy:

            ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

            KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

            ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

            Zbieramy także NOWE koce i śpiwory

            UWAGA Nie zbieramy odzieży.

                                                                                Osoba odpowiedzialna: Joanna Grabowska.              

          • Ferie z ekonomią w Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jankowicach Wielkich z gminy Olszanka znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

             

            Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.  

             

            „Ferie z ekonomią” to projekt adresowany do uczniów 7. i 8. klas podstawowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspólnie ze studentem kierunku ekonomicznego.

             

            I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w terminie 31.01.do 04.02.2022r. W tracie zajęć prowadzonych w ferie, uczestnicy zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajają podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadują się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie
            z
            lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku oraz warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracowników Oddziałów Okręgowych Narodowego Banku Polskiego. To ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie.

             

            Swoją przygodę z ekonomią uczniowie będą kontynuowali również w II semestrze, w ramach II etapu projektu, w którym przygotują pracę projektową – model biznesowy własnego przedsiębiorstwa działającego w lokalnej społeczności. Nagrodą dla autorów pięciu najlepszych prac będzie wycieczka edukacyjna z warsztatami do Warszawy.

             

            ***

             

            Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ferie z ekonomią” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

            Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

          • Życzenia świąteczne

          •      Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom, współpracownikom i przyjaciołom Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich życzę pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy 2022 Rok przyniesie Państwu też odrobinę szczęścia, które sprawi, że podjęte działania zakończą się sukcesem!

             

            Adam Grabowski

            Dyrektor Publicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego

            w Jankowicach Wielkich

          • Oglądamy i pomagamy

          • Oglądaj wraz z rodzicami mikołajkowy blok reklamowy

            w poniedziałek 6 grudnia o godz. 18:45 w Polsacie.

            Już po raz siedemnasty dochód z wyświetlanych reklam

            telewizja POLSAT przekaże na rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

            OGLĄDAMY I POMAGAMY!!!

            W imieniu Samorządu Uczniowskiego zachęcamy do udziału.

          • Mikołaj w szkole!!!

          •  

                        W dniu 13 grudnia zostały rozdane prezenty dla dzieci z przedszkola w Jankowicach Wielkich i z Czeskiej Wsi oraz w szkole dla dzieci z klas 1-3.

                        Podarunki przekazał na ręce naszych pociech Pan dyrektor Adam Grabowski i Pan Mirosław Żak, który współpracując z TPD w Brzegu  pozyskał przekazane upominki w postaci „maskotek i książeczek” dla dzieci na Mikołaja
                        Dzieci były bardzo zaskoczone i zadowolone z niespodzianki, a ich uśmiech twarzy dał Nam wiele radości.

            Sporządził:

            Mirosław Żak

          • Wycieczka do Wrocławia

          • Dnia 3 XII uczniowie klas IV - VIII z okazji mikołajek pojechali na wycieczkę do Wrocławia. W programie była rekreacja w Parku trampolin Go Jump, a następnie wizyta w Muzeum Czterech Kopuł, gdzie oglądnęli ekspozycję sztuki nowoczesnej. Na zakończenie oczywiście McDonald i drobne zakupy. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i w doskonałych humorach.

          • Apel z okazji z okazji 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości

          •       W dniu 10 listopada 2021 r.  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po tytułem       „ Śpiewamy dla Niepodległej”. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Na samym początku został odśpiewany hymn Polski, ponieważ szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” zaśpiewaliśmy hymn o symbolicznej godzinie 11:11.

                 Część artystyczna przygotowana przez Pana Mirosława wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.   Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

                Uczniowie klasy VI i VII recytowali wiersze i śpiewali pieśni nie tylko patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            Sporządził:

            mgr Mirosław Żak

          • Próbna ewakuacja w PZSP w Jankowicach Wielkich

          •                Próbna ewakuacja w PZSP w Jankowicach Wielkich odbyła się 7.10.2022 r. i rozpoczęła się o godz. 9.00. Wszyscy uczniowie  i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły o godz. 9.02  i stanęli na boisku szkolnym – czyli  w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Czas przybycia na miejsce zbiórki 2 min. 45s. Ogólnie w szkole tego dnia  było obecnych  73 uczniów. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. W przeprowadzeniu próbnej ewakuacji brała udział Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowicach wielkich, którzy przybyli na sygnale  do szkoły, następnie po okiem koordynatora Mirosława Żak, kierowali uczniów i pracowników szkoły do wyjść ewakuacyjnych, sprawiając wrażenie, jakby rzeczywiście w budynku był pożar.

                        Po zakończeniu próbnej ewakuacji dyrektor szkoły złożył meldunek Przedstawicielowi Straży Pożarnej, że wszyscy opuścili budynek , w związku z czym próbna ewakuacja odbyła się beż zastrzeżeń. Przedstawiciele Straży Pożarnej ogłosili zakończenie i próbną ewakuacje jako udaną gratulując wszystkim uczniom sprawne opuszczenie budynku. Po oficjalnej części przebiegu ewakuacji dyrektor szkoły wraz z przedstawicielem PSP  przekazali uczniom dodatkowe informacje na temat  prawidłowości powziętych działań. Na tym działania związane z próbną ewakuacją zakończono.

             

            Sporządził:

            Mirosław Żak

          • Zajęcia pokazowe „Judo”

          •         W dniu 09.10.2019 r. Pan Mirosław Żak nauczyciel wychowania fizycznego zaprosił do naszej szkoły w Jankowicach Wielkich Trenera judo Panią Teresę, która przyjechała wraz ze swoją sekcją judo z Przylesia.  

                        W trakcie tych zajęć dzieci mogły dowiedzieć się najważniejszych informacji o tej dyscyplinie, oprócz tego mogli zobaczyć na własne oczy jak wyglądają całe zajęcia podczas treningu czyli od rozgrzewki po ćwiczenia i sparingi w judo. Odbył się specjalnie dla nas   pokaz rzutów, chwytów, padów, walk. Niektórzy nawet sami spróbowali swoich sił na macie. Taka forma zajęć była dla dzieci nauką, zabawą i nowym doświadczeniem. Większość dzieci była zachwycona taką formą sportu.

             

             

            Sporządził:

            Mirosław Żak

          • 28 Akcja Sprzątanie Świata – Polska

          •      W tym roku sprzątanie świata nasza szkoła rozpoczęła tradycyjnie w piątek 17.09.2021. Tegoroczne Hasło akcji, odbywającej się w tym roku w dniach 17-19 września, brzmi: ,,Myślę, więc nie śmiecę”. Dzień rozpoczął się krótkim apelem, rozpoczętym wystąpieniem Dyrektora PZSP a zakończonym tematyczną prezentacją multimedialną. Następnie wyruszyliśmy ze swoimi wychowawcami i pracownikami obsługi naszej szkoły na wielkie sprzątanie naszej miejscowości. Wszyscy wróciliśmy z pokaźną ilością śmieci, co niekoniecznie dobrze o nas świadczy, ale najważniejsze jest to, czego mogliśmy się w tym czasie nauczyć. Niektórzy z nas odwiedzili miejscowy ,,GINO GARDEN”, gdzie mogli z bliska zobaczyć panele słoneczne i podziwiać nietypowy trochę bajeczny ogród.

            28 Akcja Sprzątanie Świata – Polska – rozpoczęła się!!!

          • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

          • W dniu 13.09.2021 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone wyborem od dwóch do 4 kandydatów z klas IV-VIII. Głosowano na 4 godzinie lekcyjnej. Spośród 18 kandydatów wybrano 10 osób, które reprezentować będą całą społeczność szkolną. W wyborach wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz pracownicy szkoły.

             

            W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli następujący uczniowie:

            PEREC HANNA,

            SIEDLECKA PAULINA,

            RYGIELSKA ZOFIA,

            AULICH FILIP,

            MARECIK MARCEL,

            DELA NIKODEM,

            MAŃKOWSKA ALEKSANDRA.

            STOPIŃSKA AMELIA,

            KLOCH JULIA,

            FLĄDRO MARTYNA.

             

            W dniu 15.09.2021 Rada Samorządu Uczniowskiego wybrała spośród siebie Zarząd SU.

            W jego skład weszli:

            Przewodnicząca - MAŃKOWSKA ALEKSANDRA,

            Zastępca przewodniczącej – MARECIK MARCEL,

            Sekretarz - PEREC HANNA.

             

            Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego Serdecznie gratulujemy.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          •      Dnia 1 września o  godz. 900  rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022. Został poprzedzony mszą świętą w kościele. Ksiądz proboszcz Czesław Kocoń przypomniał wszystkim o tym, że jest czas pracy i czas odpoczynku… . Apel zaczął się od krótkiego wystąpienia dyrektora PZSP Adama Grabowskiego, który ogłosił nowe zasady, obowiązujące w szkole w związku  panującą epidemią Covid-19. Po krótkim instruktarzu odbyło się pasowanie na pierwszoklasistów oraz uroczyste ślubowanie.  Po apelu wszyscy uczniowie w raz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do swoich klas.

                 Mimo specyficznych realiów nastroje dopisały. (Nareszcie) Wracamy do nauki w szkole!!!

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • SZANOWNI RODZICE

                 Informuję Państwa, że rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w dniu 01.09.2021r. o godzinie 9.00. Klasy ustawiają się pod opieką wychowawców w wyznaczonych miejscach z zachowaniem odstępów. Uczniom podany zostanie wstępny plan zajęć dydaktycznych, przedstawieni  nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów, wychowawcy oraz poinformowani będą o obowiązujących  procedurach w związku z Covid -19. W tym dniu odbędzie się również pasowanie na ucznia – uczniów klasy I.

                 Odjazd autobusu z Czeskiej Wsi o godzinie 7.30, Obórek 7.25. Powrót godzina 10.00. Uczniowie do szkoły wchodzą głównym wejściem od kościoła - dezynfekują ręce. W przestrzeni wspólnej (korytarze) posiadanie przez uczniów maseczek obowiązkowe.
            Udział rodziców nie jest wskazany-- wyjątek rodzice klasy I.

                                                                                                                                 Pozdrawiam
                                                                                                                             Adam Grabowski

          • Praca przedszkoli w okresie wakacyjnym

          •  Dyżury wakacyjne  przedszkoli w Gminie Olszanka

             

            1. Publiczne Przedszkole w Olszance  Godziny otwarcia - 7.00 – 15.00     Termin dyżuru  -  01.07.2021r. – 30.07.2021r.

            2. Oddział Przedszkolny w Czeskiej Wsi  Godziny otwarcia - 8.00 – 13.00     Termin dyżuru  -  02.08.2021r. – 06.08.2021r.

            3. Publiczne Przedszkole w Jankowicach Wlk.  Godziny otwarcia - 8.00 – 13.00     Termin dyżuru  -  09.08.2021r. – 13.08.2021r.

            4. Publiczne Przedszkole w Przylesiu  Godziny otwarcia - 7.30 – 15.30     Termin dyżuru  -  20.08.2021r. 31.08.2021r.

             

            Dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola w Jankowicach Wielkich  i Czeskiej Wsi będą dostępne w sekretariacie szkoły w Jankowicach Wielkich po 15.07.2021r. Dokumenty rekrutacyjne, zobowiązani są złożyć rodzice dzieci z placówek Gminy Olszanka, innej niż powyższe przedszkola.

             

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          • Szczególnym momentem w życiu każdego ucznia jest zakończenie roku szkolnego. Promocję do kolejnej klasy w tym roku szkolnym otrzymało sto procent wszystkich uczniów naszej placówki.

             

            Wyróżniający się uczniowie klasy IV:

            1. Filip Aulich - średnia ocen 5,6

            2. Maciej Mędrek - średnia ocen 5,0

            3. Zofia Rygielska - średnia ocen 5,0

            4. Alan Stopiński - średnia ocen 5, 0

             

            Wyróżniający się uczniowie klasy V:

            1. Marcel Marecik- średnia ocen 4,9

            2. Antoni Tokarz - średnia ocen 4,8

             

            Wyróżniający się uczniowie klasy VI:

            1. Paweł Zdunek – średnia ocen 5,4

            2. Dawid Listowski - średnia ocen 5,2

            3. Hanna Perec - średnia ocen 5,1

            4. Oliwia Kałuża - średnia ocen 5,0

            5. Paulina Siedlecka - średnia ocen 5,0

            6. Amelia Stopińska – średnia 5,0

            6. Julia Gruczczyńska - średnia ocen 4,75

            7. Marlena Pikulska – średnia ocen 4,75

             

            Wyróżniający się uczniowie klasy VII:

            1. Nikodem Dela - średnia ocen 5,4

            2. Martyna Bałamut – średnia ocen 5,0

            2. Martyna Flądro – średnia ocen 5,0

            4. Michał Niedopytalski – średnia ocen 5,0

            5. Aleksandra Mańkowska – średnia ocen 4,75

             

            Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom!

            Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy mieli duży wkład w funkcjonowanie naszej szkoły:

            1. Barbara i Kamil Kubikowie

            2. Justyna i Tomasz Łukawieccy

            3. Justyna i Krystian Nowakowie

            4. Małgorzata i Dawid Tokarzowie

            5. Ilona Zdunek

            6. Katarzyna Domagała

            7. Aurelia Kociubi

            8. Iwona Siedlecka

            Dziękujemy wszystkim rodzicom!

            Wszystkim życzymy udanego wypoczynku letniego!!!

          • Spotkanie z policjantem

          • Dzisiaj, tj. 15 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w klasach I-III z przedstawicielami Komendy Policji w Lewinie Brzeskim. Uczniowie przypomnieli sobie jak poruszać się po drodze, w szkole, podczas codziennych zabaw oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

            Dzieci wiedziały jak zachować się w sytuacji zagrożenia,gdy zostaną zaczepione przez osobę nieznajomą. Wiedziały również jaki strój należy ubrać w góry.

            W trakcie spotkania chętnie odpowiadali na pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Mieli również wiele ciekawych uwag i spostrzeżeń.

          • Integracyjny Dzień Dziecka 2021

          • Po długich miesiącach samotności - bez szkoły i kolegów, nareszcie nadszedł czas luzowania obostrzeń. Wczoraj było wielkie święto, bo wszyscy wróciliśmy do stacjonarnej nauki. Dzisiaj znowu jesteśmy razem, bo jest 1 czerwca i świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W programie imprezy zajęcia integracyjne w ramach zespołów klasowych, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla oraz modelowanie balonów dla uczniów szkoły i przedszkola. Nie zabrakło nawet pląsów przy muzyce. Najstarsi wybrali się nawet na dłuższą wspólną wycieczkę rowerową, zakończoną pieczeniem kiełbasek na wiejskim boisku sportowym.

            Może takie spotkanie to nic nadzwyczajnego, ale miło było zobaczyć się twarzą w twarz ze wszystkimi, których się nie widziało prawie cały rok szkolny.

            Dziękujemy więc za organizację tej dziecięcej fiesty wszystkim rodzicom oraz pracownikom naszej placówki. Zabawa była przednia!!!

          • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

          • Drodzy Rodzice!


            Nasza szkoła bierze udział w projekcie “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

            Posiadacie w domu stary, popsuty sprzęt elektryczny – możecie go oddać!

            Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
            Termin Akcji: 07.06.2021r
            Miejsce Akcji: Plac za szkołą

             

            Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce
            Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:
            1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące
            2. Chłodziarki, zamrażarki
            3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i
            przechowywania żywności
            4. Pralki, suszarki do ubrań
            5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki
            6. Piece elektryczne
            7. Elektryczne płyty grzejne
            8. Mikrofalówki
            9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania
            żywności
            10. Elektryczne urządzenia grzejne
            11. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli
            wypoczynkowych
            12. Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne
            Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:
            1. Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące
            2. Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu
            przetwarzania wyrobów włókienniczych
            3. Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji
            ubrań
            4. Tostery, frytkownice
            5. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i
            opakowań
            6. Noże elektryczne
            7. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu
            oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała
            8. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu
            9. Wagi
            10. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego
            Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny:
            1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze
            2. Jednostki drukujące, drukarki
            3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
            4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki
            5. Puste cartridge do drukarek
            6. Notepady
            7. Sprzęt kopiujący
            8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania
            9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe
            10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub
            przekazywania informacji drogą elektroniczną
            11. Terminale i systemy użytkownika
            12. Faksy, telefaksy
            13. Telefony (bezprzewodowe,komórkowe) automaty telefoniczne
            14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne
            15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za
            pomocą technologii telekomunikacyjnej
            Sprzęt audiowizualny:
            1. Odbiorniki radiowe
            2. Odbiorniki telewizyjne
            3. Kamery video (sprzęt video)
            4. Sprzęt hi-fi
            5. Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku
            6. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku
            lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu
            inne niż telekomunikacyjne
            Narzędzia elektryczne i elektroniczne:
            1. Wiertarki, piły
            2. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub
            śrub
            3. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań
            4. Narzędzia do rozpylania
            5. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych
            6. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne
            Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy:
            1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe
            2. Kieszonkowe konsole do gier video, gry video
            3. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi
            4. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym
            Przyrządy do nadzoru i kontroli:
            1. Czujniki dymu
            2. Regulatory ciepła
            3. Termostaty
            4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym
            Automaty do wydawania:
            1. Automaty do wydawania napojów gorących
            2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami
            3. Automaty do wydawania produktów stałych
            4. Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty
            5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty
            Baterie i akumulatory:
            1. Baterie i akumulatory ołowiowe
            2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe
            3. Baterie alkaliczne

             

            Zbiórce nie podlegają tonery i świetlówki!!!

            Dziękujemy za udział.

          • Egzamin ósmoklasisty

          •      W dniach 25-27 maja 2021r. odbył się egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpiło 15 uczniów Publicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich.

               W bieżącym roku szkolnym egzamin przebiegał w ścisłym rygorze sanitarnym ze względu na epidemię koronawirusa. Obowiązkowe były maseczki, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Każdy uczeń posiadał własne przybory piśmiennicze i butelkę wody.

               Przez trzy dni egzaminów ósmoklasiści wykazywali się swoją wiedzą zdobytą w czasie nauki w szkole podstawowej. Pierwszego dnia zmierzyli się z pytaniami z języka polskiego, drugiego – z matematyki, a w ostatnim dniu odpowiadali na zadania z zakresu języka angielskiego.

               Egzamin ósmoklasisty przebiegał bez zakłóceń oraz zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur i wytycznych sanitarnych. Zarówno uczniowie, jak i członkowie zespołów nadzorujących poradzili sobie znakomicie z postawionymi przed nimi wymaganiami. 

               Wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą znane 2 lipca 2021r., a zaświadczenia o wynikach zostaną przekazane do szkół 7 lub 8 lipca. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie klas ósmych dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.