• Rok szkolny 2013/2014

• Wycieczka do biblioteki - 23.10.2013

Zostaliśmy zaproszeni do Filii Bibliotecznej w Czeskiej Wsi na zajęcia z komputerem. Pani E. Kowalcze opowiadała dzieciom w czym jest pomocny komputer w bibliotece. Po przeprowadzonej pogadance dzieci wspólnie wykonały komputerowego ludzika.

Spotkanie z panią pielęgniarką - 21.11.2013

Do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią pielęgniarkę M. Pach, która zapoznała dzieci z pracą lekarza oraz zdrowymi zasadami odżywiania.

Zajęcia otwarte dla rodziców - 25.11.2013

Spotkanie z rodzicami odbyło się z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci wspólnie z mamami wzięły udział w wykonaniu plakatu misia, zabawie z chustą Klanzy, tańcach oraz w dekorowaniu ciastek w formie misia. Zajęcia przebiegał w radosnej atmosferze.

Andrzejki - 29.11.2013

W przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci uczestniczyły  w licznych wróżbach, pląsach i tańcach z balonami  przy muzyce. Po udanej zabawie został przygotowany słodki poczęstunek.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem - 06.12.2013

Nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj z diabłem. Dzieci powitały Mikołaja pięknymi piosenkami i wierszykami. Uradowane dzieci otrzymały prezenty.

Kiermasz Świąteczny - Grudzień 2013

W grudniu rodzice przygotowali kiermasz świąteczny. W tym roku zostały przygotowane kolorowe pierniki, aniołki oraz szopki. Kiermasz cieszył się wśród kupujących dużym zainteresowaniem.

Teatrzyk - 11.12.2013

W naszym przedszkolu została przedstawiona inscenizacja teatralna pod tytułem „Pirackie przeprawy kapitana Gąbki czyli jak pirat Gąbka wypłynął      z dziećmi na Święte Wyspy”. Teatrzyk wzbudził wielki zachwyt wśród dzieci.

„ Pory roku u Jezuska” - 20.12.2013

W przedszkolu zostało przygotowane przedstawienie jasełkowe dla rodziców pod tytułem „ Pory roku u Jezuska”. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami połamały się opłatkiem składając sobie wspólnie życzenia. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

"Przegląd Zespołów Kolędniczych" -  12. 01. 2014

Dzieci z przedszkola w Czeskiej Wsi wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który w tym roku odbył się w Przylesiu. Zaprezentowaliśmy przedstawienie jasełkowe pod tytułem „ Pory roku u Jezuska”.

"Bal Karnawałowy" - 17.01.2014

W tym roku zostaliśmy zaproszeni na Bal Karnawałowy do Publicznego Przedszkola w Jankowicach Wielkich. Podczas balu były tańce i ciekawe konkursy oraz przygotowano słodki poczęstunek dla dzieci.

"Dzień Babci i Dziadka" - 24.01.2014

W przedszkolu jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dania Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe oraz montaż  słowno – muzyczny. Przygotowanymi upominkami przedszkolaki obdarowywały swoje kochane babcie i swoich kochanych dziadków. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

"Akcja Ekoszkoły – zbiórka używanych telefonów komórkowych" - Marzec 2014

Nasze przedszkole w tym roku przystąpiło do Akcji Ekoszkoły, której celem jest zebranie jak największej ilości niepotrzebnych używanych telefonów komórkowych. Akcja Ekoszkoły podniosła poziom świadomości ekologicznej wśród dzieci przedszkolnych.

"Korowód Wiosenny" - 21. 03.2014

21 marca przedszkolaki przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Maszerując uliczkami naszej miejscowości rozdawaliśmy kolorowe gaiki, śpiewem oraz gromkimi okrzykami witaliśmy Wiosnę.

"Kiermasz Wielkanocy" - Kwiecień 2014

Wycieczka do Biblioteki - 08. 05.2014r.

W miesiącu maju odbyła się wycieczka do filii bibliotecznej w Czeskiej Wsi. Celem wycieczki było spotkanie z bajkami z okazji Święta Bibliotek.

Festyn rodzinny - 31.05.2014r.

Dzieci i rodzice z Oddziału Przedszkolnego w Czeskiej Wsi, wzięły udział w Festynie rodzinnym, zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jankowicach Wielkich. Z tej okazji dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny.

Wycieczka do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeskiej Wsi - 03.06.2014r.

3 czerwca dzieci udały się do remizy OSP w Czeskiej Wsi. Na miejscu zapoznały się z pracą strażaka. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe, jak również dowiedziały się jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Dzięki uprzejmości dzieci zobaczyły pomieszczenia remizy oraz masę specjalistycznego sprzętu, którym posługuje się podczas akcji strażak. Najwięcej emocji budziło wsiadanie do wozu strażackiego oraz przymierzanie hełmów. Po tej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że zawód ten mimo swej trudności i odpowiedzialności bardzo im się podoba. Strażakom dziękujemy za życzliwe przyjęcie.

Wycieczka do wioski indiańskiej  „Hocioka” w Dąbrówce Dolnej - 06.06. 2014r.

6 czerwca 2014r. przedszkolaki udały się do wioski indiańskiej „ Hocioka”. Dzieci zobaczyły jak żyli Indianie, zwiedziły indiańskie namioty - tipi, jak również oglądały stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń: łuki, tomahawki, maczugi, broń palną. Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich: strzelanie z łuku, bieg po indiańskim torze przeszkód itp. Chętni mogli pomalować sobie twarz w indiańskie wzory. Atrakcje uwieńczyła upieczona kiełbaska. Zmęczeni, ale pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

Pożegnanie Przedszkola - 26.06.2014 r.

W  czwartek 26 czerwca 2014 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 połączone z pożegnaniem dzieci odchodzących do szkoły. Po krótkiej artystycznej części, dzieciom wręczono wraz z upominkami dyplomy ukończenia przedszkola.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za całoroczną miłą i owocną współpracę.