• Rok 2012/2013

• Wydarzenia z życia przedszkola

Spotkanie Rodzinne  15.09.2012r.

Dzieci i rodzice z Oddziału Przedszkolnego w Czeskiej Wsi, wzięły udział w Spotkaniu Rodzinnym, zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jankowicach Wielkich. W czasie spotkania dzieci zaprezentowały taniec i recytowały wierszyki, a  mamy naszych dzieci wykonywały modne fryzury.

Zdrowe Odżywianie 02. 10.2012r.

W przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce po wyglądzie, smaku i zapachu. Z zebranych warzyw z naszego przedszkolnego ogródka wykonaliśmy surówkę. Pozostałe warzywa wykorzystaliśmy na zrobienie warzywnych ludzików.

„Bezpieczna droga do przedszkola” 19.10.2012r.

W miesiącu październiku odbyło się spotkanie z policjantem mł. asp. Mateuszem  Royowskim . Celem spotkania była pogadanka na temat                „ Bezpieczna droga do przedszkola”. Na koniec spotkanie wszystkie dzieci otrzymały książeczkę pod tytułem „ Bezpieczny Przedszkolak”.

"Akcja „ Kasztanek” Październik 2012r.

Oddział Przedszkolny w Czeskiej Wsi zorganizował zbiórkę kasztanów pod tytułem „ Kasztanek”. Celem akcji było zbieranie kasztanów przez dzieci i społeczność lokalną, którymi zostaną dokarmiane zwierzęta leśne zimową porą.

Wycieczka do biblioteki 14.11.2012r.

Zostaliśmy zaproszeni do Filii Bibliotecznej w Czeskiej Wsi na uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia. Pani E. Kowalcze czytała dzieciom bajki, zorganizowała konkurs plastyczny oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w kole. Każde dziecko w prezencie otrzymało kolorową bajeczkę.

Andrzejki 29.11.2012r.

W przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci brały udział w licznych wróżbach, pląsach i tańcach przy muzyce z płytoteki przedszkolnej. Po udanej zabawie został przygotowany słodki poczęstunek. Andrzejki przebiegały w miłej i radosnej atmosferze.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem 06.12.2012 rok

Spadł pierwszy śnieg a nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.  Wszystkie dzieci  otrzymały od Mikołaja wspaniałe prezenty. Dzieci w podziękowaniu za upominki, recytowały wiersze i  śpiewały piosenki.

Kiermasz świąteczny Grudzień 2012 rok

Mamy z Radny Rodziców razem z przedszkolakami przygotowały w tym roku kiermasz świąteczny. Dzieci w przedszkolu sprzedawały przygotowane bombki, aniołki i choinki.

13.12.2012 rok

Zajęcia otwarte dla rodziców

W przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod tytułem Bożonarodzeniowej krainie”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci ze zwyczajami i tradycjami związanymi z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie współdziałały z rodzicami podczas wykonywania ozdób świątecznych oraz ubierania choinki.

„Świąteczna Niespodzianka” 18.12.2012 rok

W przedszkolu odbyła się inscenizacja teatralna pod tytułem „ Świąteczna Niespodzianka”. Przedstawienie wprowadziło dzieci i panie w klimat zbliżających się świąt.

Jasełka 20.12.2012 rok

W przedszkolu zostało przygotowane przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze.

Bal Karnawałowy 10.01.2013 rok

W tym roku Bal Karnawałowy odbył się na Sali Ludowej w Czeskiej Wsi. W zabawie brały udział dzieci z naszego przedszkola, dzieci z przedszkola w Jankowicach Wielkich, oraz uczniowie  klasy I . Dzieci brały udział w zabawach i konkursach, oraz przygotowanym poczęstunku.

Dzień Babci i Dziadka 25.01.2013 rok

W przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci miłym gościom zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, podczas którego babcie i dziadkowie przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Przedszkolaki wręczyły  przygotowane wcześniej upominki, a uwieńczeniem uroczystości był wspólny poczęstunek.

Mali Kucharze 21.02.2013 rok

Na zajęciach zapoznaliśmy się z zasadami zdrowego odżywiania, wspólnie przygotowaliśmy smaczną i zdrową sałatkę jarzynową.

Kiermasz Wielkanocny Marzec 2013 rok

Rodzice wspólnie z przedszkolakami przygotowali kiermasz świąteczny. Przygotowane palmy i pisanki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.

Witaj Wiosno! 22.03.2013 rok

Dzieci z przedszkola wzięły udział w korowodzie wiosennym. Wiosnę witały śpiewem i wesołymi okrzykami, a zielone gaiki pięknie przystrojone rozdawały mieszkańcom Czeskiej Wsi

.

Spotkanie z Baśnią  03.04.2013 rok

W miesiącu kwietniu odbyła się wycieczka do filii bibliotecznej w Czeskiej Wsi. Celem wycieczki było „Spotkanie z Baśnią” z okazji Międzynarodowego Dnia Ksiązki dla dzieci.

Jaś i Małgosia  10.05.2013 rok

W przedszkolu została przedstawiona inscenizacja teatralna pod tytułem „Jaś i Małgosia”. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały teatrzyk, po skończonym przedstawieniu podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Dzień Mamy i Taty 27.05.2013 rok

W naszym oddziale odbyło się Spotkanie Rodzinne z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom wierszyki i piosenki. Po występach zebranych gości bawił Pan Kacperek. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

Wycieczka  04.06.2013 rok

Wyjazd przedszkolaków na wycieczkę do Gospodarstwa ekoturystycznego w Biadacz Kamienisko. Celem wycieczki było aktywne uczestnictwo dzieci w warsztatach edukacyjnych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach : piekły bułeczki, karmiły zwierzęta, wykonywały świeczki z wosku, pojechały wozem do lasu, gdzie odbyła się pogadanka.

Spotkanie Rodzinne 15.06.2013 rok

W słoneczną czerwcową sobotę wzięliśmy udział w Spotkaniu Rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jankowicach Wielkich na boisku sportowym. Przedszkolaki z naszego oddziału zaprezentowały taniec pod tytułem „ Smerfowy rap”. Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych oraz grach i zabawach.

Pożegnanie Przedszkola  27.06.2013 rok

Dziś żegnamy swe kochane przedszkole i myślimy już o szkole. Lalkę zastąpi zeszycik, samochód książeczka, zamiast worka z kapciami będzie w ręku teczka. Uroczyście pożegnaliśmy Igorka, Michałka i Justusia. Życzymy wam wielu sukcesów w szkole.