• O nas

• „Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania.”

J.Korczak

Przedszkole w Czeskiej Wsi jest placówką jednooddziałową mieszaną. Budynek przedszkolny, usytuowanym jest w centrum miejscowości. Posiada duży, jak na warunki przedszkolne plac zabaw oraz ogródek do uprawy warzyw.
             Osobą prowadzącą jest dyrektor Publicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich. Do placówki uczęszcza 12 dzieci. W placówce zatrudniona jest jedna  nauczycielka, które posiada kwalifikacje zgodne w wykonywanym zawodem oraz jedna osoba zatrudniona do prac obsługowych. Pomieszczenia w przedszkolu i plac zabaw są bezpieczne. Przedszkole jest wyposażone w system monitorowania,  nowoczesne meble, sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne. Wszystko to  zachęca dzieci do podejmowania różnorodnej aktywności oraz sprzyja rozwijaniu zainteresowań.