• Rok szkolny 20232024

• Akcja charytatywna ’Kartka Bożonarodzeniowa”

Nasze przedszkole wzięło udział w Akcji Charytatywnej "Kartka Bożonarodzeniowa". Kartki zostaną przekazane dla samotnych podopiecznych brzeskiego Caritasu

Spotkanie z Mikołajem

Dzisiaj już od samego rana dzieci nasłuchiwały czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Jak co roku w asyście reniferów przybył do przedszkola św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz prezenty.

Akcja charytatywna ’Przedszkolaki kochają zwierzaki”

Nasze przedszkole uczestniczyło w akcji charytatywnej "Przedszkolaki kochają zwierzaki". Na rzecz brzeskiego schroniska "Przytul Psisko" odbyła się zbiórka kocy. Dziękujemy wszystkim którzy dołączyli do Akcji Charytatywnej

Andrzejki - Magiczny dzień wróżb i zabaw w naszym przedszkolu

🐞🗝️🔮🗝️🐞🗝️🔮🗝️🐞

Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zwyczajów i tradycji andrzejkowych. Było to spotkanie przepełnione magicznym nastrojem i wspaniałą zabawą, podczas którego dzieci z pomocą pań wróżyły: układały buciki, przekłuwały serduszka z imionami, losowały kartki z nazwami zawodów. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

Warsztaty Carvingu

W dniu 27.11.2023r. odwiedził nas Pan Miłosz, tata Neli i zapoznał dzieci ze sztuką carvingu. Przeprowadzone warsztaty, potwierdziły fakt, że jeśli tylko do nauki o zdrowym odżywianiu włączymy twórczą zabawę, to zachęcimy dzieci do częstszego spożywania warzyw i owoców.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia i poświęcony dzieciom czas ♥️

Dzień Pluszowego Misia – 24.11.2023r.

Warsztaty kreatywne o tematyce patriotycznej "Biało - Czerwone"

Z okazji obchodów Święta Niepodległości w przedszkolu odbyły się warsztaty "Biało - Czerwone". Na zajęciach dzieci wykonały biało - czerwone eksperymenty oraz wzięły udział w zabawach sensorycznych. To była nauka połączona ze świetną zabawą.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 10.11.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowania na przedszkolaka. To pierwsza niezwykle ważna uroczystość dla Biedroneczek. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego maluszka na przedszkolaka. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Rodzice czytają dzieciom 07.11.2023r.

W dniu 07.11.2023r. odwiedziła nasze przedszkole mama Antosi. W ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", Pani Basia przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa Śniegu ". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej baśni. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie

i poświęcony dzieciom czas.

"Dzień Dyni" - gdziekolwiek spojrzysz jest dziś pomarańczowo !!!

Okrągła, pękata, rumiana jak słońce. W środku chowa pestki, jak grosze w skarbonce.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Rodzice czytają dzieciom 23.10.2023r.

W dniu 23.10.2023r. odwiedziła nasze przedszkole mama Michałka. W ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", Pani Marta przeczytała przedszkolakom baśń braci Grimm "O wilku i siedmiu koźlątkach". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej baśni. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i poświęcony dzieciom czas.

Projekt - Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W dniu dzisiejszym, odwiedził nas Pan Dyrektor i zapoczątkował realizację kolejnej edycji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Warsztaty pszczelarskie - "Pszczoły nasi mali przyjaciele"

Sałatka jarzynowa

Biedroneczki są sprytne i wesołe do pracy zawsze gotowe. Dzisiaj warzywa kroiły i siekały, fantastyczna sałatkę jarzynową wyczarowały. Na zdrowiu już się doskonale znają i wszystkich do jedzenia warzyw zachęcają

DZIEŃ CHŁOPAKA

Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu radosnym Twego święta.

Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia.

Ważna dzisiaj taka data, bo to przecież Dzień Chłopka! 🐞

Światowy Dzień Jabłka

🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎

,,Jabłko czerwone rośnie jak szalone, dzisiaj kiełkuje, a jutro owocuje. Nie mogę w to uwierzyć, że już w naszym sadzie króluje. Jest niczym wróżka, bo jego smak każdego oczaruje. ''

🐞🍎🍏🍎🐞

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dnu 20.09.2023r.  nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, jak co roku wypuściły do nieba niebieskie baloniki z marzeniami. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. DZIĘKUJEMY. Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły medal "Super Przedszkolaka".

Nasza placówka bierze udział w projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"