• Rok 2021/2022

• Akcja Charytatywna- CARITAS

W naszym przedszkolu oraz w szkole prowadzona jest akcja charytatywna KARTKA WIELKANOCNA jest to akcja mająca na celu wykonanie kartek świątecznych dla samotnych podopiecznych brzeskiego CARITASu. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice z naszego przedszkola. Akcja trwa do 18.03.2022.

Tłusty Czwartek

Ten słodki zwyczaj na dobre zagościł w naszym przedszkolu. Jak co roku przedszkolaki zajadały się słodkim pączkiem oraz faworkami. Jednakże nasze przedszkolaki dbają o zdrowie i wraz z paniami po słodkim pączku wybrały się na wyprawę- na szczęście pogoda dopisała.

Walentynki

Walentynki to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą zakochani. Przedszkolaki też postanowiły uczcić to święto przygotowując własnoręcznie robione upominki i wręczając je ulubionym kolegom i koleżankom.

Wizyta Duszpasterska

W styczniowy poranek z kolędą przybył do nas Ksiądz Proboszcz Czesław Kocoń. Wspólna modlitwa ze specjalną dedykacją, pokropienie wodą święconą wszystkich pomieszczeń, śpiewanie wybranych kolęd- to główne elementy tych chwil. Na pamiątkę tej wizyty każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy obrazek.

Bal karnawałowy

W styczniu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy -niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. W przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, Harry Potter, policjant. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy.

Dzień Babci i Dziadka

21-22 styczeń to wyjątkowe dni w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kochane babcie i dziadkowie. Przedszkolaki też postanowiły uczcić to święto . Wnuczęta zatańczyły wspaniały taniec w parach przygotowany specjalnie z okazji tej uroczystości oraz wręczone zostały własnoręcznie robione upominki.

12. Zajęcia z programowania

Podczas zajęć dzieci uczą się kodowania przy użyciu robota oraz pracy z tablicą multimedialną.

11. Pasowanie na Przedszkolaka

W przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsi recytowali wiersze i śpiewali poznane piosenki. Pan dyrektor Adam Grabowski uroczyście wielkim ołówkiem powitał dzieci w przedszkolu.

10. Dzień Wszystkich Świętych

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci odwiedzają cmentarz w Jankowicach Wielkich paląc z nauczycielem symboliczne znicze.

9. Spotkanie z Muzyką "Poeci Polscy dzieciom"

Podczas spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania piosenek do słów wybitnych poetów polskich oraz gry na różnych instrumentach, zarówno perkusyjnych, dętych,  jak i klawiszowych.

8. Spotkanie z Policjantem

Podczas spotkania z policjantem prowadzona była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w kontakcie z obcymi ludźmi oraz zwierzętami. Dzieci dzieliły się wiedzą na temat ruchu drogowego.

7. Dzień Chłopaka

Podczas uroczystych obchodów Dnia Chłopaka chłopcy z naszej grupy na pewno czuli się wyjątkowo. Specjalnie dla nich zaśpiewały dziewczęta ,były tańce z poczęstunkiem oraz własnoręcznie wykonane przez koleżanki kartki dla chłopców.

6. Dwujęzyczna Opolszczyzna

Nasze przedszkole bierze udział w programie Dwujęzyczna Opolszczyzna program wychowania do dwujęzyczności skierowany jest do przedszkoli poza Aglomeracją Opolską. Dzięki udziałowi w programie dzieci miały możliwość wziąć udział w zajęciach  przygotowanych przez Ośrodek Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu rozbudzające zainteresowaniem świata przyrody i ochrony jej zasobów.

5. Spotkanie z OSP  Jankowice Wielkie

Podczas spotkania z OSP Jankowice Wielkie odbył się pokaz wozu strażackiego, pogadanka o numerach alarmowych oraz pokaz pierwszej pomocy.

4. Zajęcia o ruchu drogowym

Przedszkolaki uczą się o zasadach ruchu drogowego również w praktyce. Dzieci znają podstawowe znaki drogowe, oraz wiedzą na jakim świetle przechodzić przez pasy.

3. Spotkanie z teatrem - Dzieci miały okazję obejrzeć sztukę przygotowaną specjalnie pod małego widza" O psie, który jeździł koleją". Wizyta aktorów wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

2.Zajęcia plastyczne - Mały Plastyk – w przedszkolu odbywają się zajęcia "Mały Plastyk" podczas których dzieci rozwijają swoje zdolności artystycznych.

1. Rozpoczęcie roku przedszkolnego

Pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny 2021/2022. W bieżącym roku w Przedszkolu w Jankowicach Wielkich utworzona została jedna 25 osobowa grupa mieszana 3-6 latki.