• Rok 2019/2020

• Przedszkolaki pamiętają o zapomnianych grobach w naszej miejscowości. Wspólnie zapaliliśmy symboliczny znicz w dzień poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych.

„ KAŻDY MALUCH DZIŚ TU STANIE I OTRZYMA PASOWANIE”. Dnia 30.10.2019 uroczyście przywitaliśmy naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy dzielnie i wesoło śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Chodzę sobie po ogrodzie,
          krople deszczu mam na brodzie.
          Skaczę sobie po chodniku
          z kroplą deszczu na kucyku.

W naszym przedszkolu bawimy się z deszczem, śpiewamy o nim piosenki, uczymy się wierszy o deszczu.

Kolorowe liście

W naszym parku na jesieni,
          od kolorów aż się mieni.
          Gubią liście lipy, klony,
          tu liść żółty, tam czerwony.
          Lekki wietrzyk dmucha wieje,
          miecie liście przez aleje.
          - Co tam niesiesz powiedz Marku?
          - Kolorowe liście z parku.

Przedszkolaki miały zaszczyt uczestniczyć w uroczystym apelu w Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich zorganizowanym z okazji Pasowania na ucznia klasy I. Wszystkim „Pierwszakom” życzymy samych sukcesów w nauce.

„Na straganie w dzień targowy
          Takie słyszy się rozmowy:

Może pan się o mnie oprze,
          Pan tak więdnie, panie koprze”…  J.Brzechwa

Dzieci poprzez utwór znanego polskiego autora poznawały warzywa, które mogą spotkać na straganie. Zajęcia prowadzone w przedszkolu są o tyle ciekawe, że dzieci mogą w sposób bezpośredni poznać niektóre warzywa i owoce występujące w Polsce.

03.10.2019r Dzieci miały możliwość poznać pracę policjanta. Pan Dzielnicowy odwiedził naszych przedszkolaków. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać na temat pracy policjanta, na własne oczy zobaczyć pełne umundurowanie oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Dzieci dowiedziały się również dużo na temat odblasków oraz bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi.

Dzień chłopaka w naszym przedszkolu był bardzo uroczystym dniem. Chłopcy dostali prezenty, moc życzeń i piękne uśmiechy od swoich koleżanek.

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Przedszkolaki z chęcią i wielką ciekawością poznają kolejne dary jesieni.

Jak wiadomo „W zdrowym ciele zdrowy duch”, nasi najmłodsi bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych oraz w zabawach z podstawami gimnastyki.

12.09.2019r Dzieci miały możliwość poznać niełatwą pracę strażaka. Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do remizy OSP w Jankowicach Wielkich, podczas zajęć poznały sprzęt jakim na co dzień dysponuje straż , miały okazję zobaczyć jak powinna wyglądać pomoc poszkodowanej w wypadku osobie, widziały jaką siłę ma płynąca w wężu gaśniczym woda i miały okazję przejechać się wozem strażackim.

Jednymi z ulubionych zajęć dzieci w wieku przedszkolnym są zajęcia plastyczne podczas których dzieci doskonalą sprawności manualne.

Przedszkolaki witają po wakacjach. Zarówno dzieci starsze jak i te całkiem małe bardzo zadowolone po wakacyjnej przerwie wróciły do przedszkola.