We wtorek 17.12.2019 roku, w klasie 3 odbyły się warsztaty zdobienia pierniczków, które od początku do końca z własnej inicjatywy zorganizowała i poprowadziła pani Anna Rygielska, mama Zosi – uczennicy z klasy 3. Pani Ania dla każdego dziecka przygotowała zestaw pierniczków w przeróżnych kształtach, udzieliła instrukcji zdobienia, po której zabraliśmy się za dekorowanie. Przez dwie godziny zdobienia, w klasie panowała niesamowita cisza, wszyscy byli skupieni na precyzyjnym zdobieniu wyrobów. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania. Zapakowane w ozdobne pudełeczka, własnoręcznie zdobione pierniki z pewnością będą stanowiły niezwykłą dekorację świąteczną.
Zdobienie pierników
Realizacja projektu „Czytam z klasą”
12.12.2019 roku, klasa 3 zaprosiła na zajęcia pana dyrektora Adama Grabowskiego, który przeczytał uczniom fragment książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.To było kolejne zadanie, które zrealizowaliśmy w ramach projektu „Czytam z klasą”. Po przeczytaniu ostatniego rozdziału, pan dyrektor sprawdził znajomość lektury, zadając dzieciom pytania. To była pierwsza taka wizyta w naszej klasie.
wych. Joanna Grabowska
Mikołajkowe pływanie
Dnia 06.12.2019 roku uczniowie klas IV-VII naszej szkoły aktywnie świętowali mikołajki w aquaparku we Wrocławiu, jednym z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie.
Na basenie można było skorzystać z różnych atrakcji, w tym z szalonych i zakręconych zjeżdżalni jak na przykład ,,truskawka". Wszyscy zafascynowani byli również zjazdem na pontonach. Czas spędzony w wodzie oprócz korzyści zdrowotnych przyniósł wiele radości i przyjemnych wrażeń. W drodze powrotnej na miłe zwieńczenie dnia wycieczka zatrzymała się w McDonaldzie.
Ogół wycieczkowiczów zadowolony był z mikołajkowego wypadu do Wrocławia.
Seweryn Hryniewicz
Klasa V I
Wycieczka
W dniu 29.11.2019 roku, uczniowie klas 1-3 wraz z uczniami klasy 6, Publicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jankowicach Wielkich uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Opola. Po przyjeździe udaliśmy się na przygotowane dla nas warsztaty w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Tam zostaliśmy podzieleni na grupy. Klasy młodsze uczestniczyły w warsztatach na temat „4 pory roku z wykorzystaniem sześciokątów solo” oraz „Jak wykonać preparat mikroskopowy”. Podczas tych zajęć rozwijały wyobraźnię, wzbogacały słownictwo, układając przy pomocy sześcianów „Cube Story” baśń o fontannie. Miały możliwość wspólnej zabawy na magicznym dywanie, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło zajęcia. Dowiedziały się również do czego służy i jak zbudowany jest mikroskop oraz przy jego użyciu oglądały krew żaby, krew człowieka i odnóża muchy.
Klasa 6 miała możliwość pogłębić swoje umiejętności w zakresie programowania robotów. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, a uwieńczeniem zajęć był „mecz robotów”. Drugie zajęcia poświęcone były budowaniu właściwych relacji interdyscyplinarnych w klasie.
Kolejną atrakcją wyjazdu była wizyta w Zielonym Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej Nadleśnictwa Opole. W Izbie Leśnej mieliśmy możliwość uczestniczyć w zajęciach” Podstawowe funkcje lasu”. Byliśmy również w sali dydaktycznej Lasów Państwowych gdzie staliśmy się uczestnikami multimedialnej lekcji edukacyjnej” Cztery pory roku w lesie”, związanej z lasem i jego mieszkańcami. Na koniec wszyscy uczestniczy posilili się upieczonymi przez leśników kiełbaskami i udali do autobusu. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
Organizator wycieczki: Joanna Grabowska
„To był Szok …”
Dnia 26 listopada 2019r. o godz. 1000 gościliśmy w naszej szkole ukraiński cyrk „Szok”. Artyści w ciekawy sposób zaprezentowali całej społeczności szkolnej i przedszkolnej różnorodne magiczne sztuczki cyrkowe i pokazy żonglerki . Największe emocje wzbudził duży wąż dusiciel. Nie brakowało śmiałków gotowych go dotknąć czy nawet potrzymać na ramionach. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać magiczne triki, ale także brać czynny udział w ich realizacji.
Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym wielu wrażeń. Artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
Nikodem Dela
klasa VI
„Być Patriotą – świetna sprawa…”
Dnia 8 listopada 2019r. o godz. 10:00 odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów klasy VI. Uroczystość tę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a część artystyczna wprowadziła zgromadzonych
w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 201918r. Cała społeczność szkolna w przekonujących sposób wyśpiewała nastroje polskiego ludu: smutek, waleczność oraz wielką radość ze zwycięstwa.
Dzień ten w naszej szkole był dla wielu uczniów lekcją historii. Pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Nikodem Dela
klasa VI
ŚLUBUJEMY!
Ślubujemy - taki napis widniał na dekoracji holu naszej szkoły dnia 14.10.2019. Podwójną uroczystość: pasowania na pierwszoklasistów oraz Święta Edukacji Narodowej otworzyło krótkie przemówienie Dyrektora PZSP Adama Grabowskiego. Później była prezentacja umiejętności pierwszoklasistów i oczywiście pytanie o zgodę na przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły. Nikt nie miał najmniejszych wątpliwości. Byli naprawdę gotowi, aby powiększyć grono naszych wychowanków.
Później był krótki występ z okazji Święta Edukacji Narodowej, prezenty dla „nowo upieczonych” uczniów oraz poczęstunek dla gości i rodziców.
Maluchom życzymy udanego startu w dorosłość!
Dzień Chłopca
26 września 2019 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę z okazji Dnia Chłopca. Przybyło wielu gotowych do wspólnej zabawy.
W celu zintegrowania przybyłych uczniów dyskotekę rozpoczęliśmy tańcem z kotylionami. Potem to już poszło jak z płatka. W przerwach między tańcami w gorących rytmach, członkowie SU wróżyli uczestnikom zabawy z kart i patyczków, przepowiadali przyszłość wyliczanką na podstawie dobrowolnie podanych danych personalnych, zaiteresowani mogli poznać imię przyszłej miłości celując szpilką w duże czerwone serca. Dodatkową atrakcją wieczoru były rozmaite konkursy: jedzenie na czas jabłka zawieszonego na nitce, taniec w parach z balonem, taniec na kartce papieru, zabawa w krzesła, zabawa z kapeluszami, których zwycięzców obdarowywano nagrodami.
Przez cały czas otwarty był bogato zaopatrzony bufet. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wyśmienite ciasta przygotowane w domu przez członków SU i ich rodziny. Szaleństwo czwartkowego popołudnia zakończyliśmy zabawą "Randka w ciemno".
W imieniu SU szczególnie serdecznie dziękujemy mamusiom, które osobiście pomagały nam w trakcie imprezy i czuwały nad jej bezpiecznym przebiegiem.
"Dwa zamiast cztery - Opolskie na rowery
"Dwa zamiast cztery - Opolskie na rowery to akcja, którą przygotował urząd marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Jej celem jest wzrost liczby dzieci i młodzieży korzystających z roweru jako środka transportu przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu wiedzy i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasza szkoła jako jedna z dwóch w powiecie brzeskim została zakwalifikowana do niej. W ramach tej akcji 20 września odbył się rajd rowerowy. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas V-VI oraz czterech opiekunów. Uczestnicy rajdu pokonali trasę 20 kilometrów wiodącą przez Jankowice Wielkie, Czeską Wieś, Michałów.
O godzinie 8.15 wszyscy uczestnicy wyprawy zebrali się przed szkołą. Każdy otrzymał kask i kamizelkę odblaskową. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, uczniowie uformowali dwie kolumny i przy dźwięku dzwonków rowerowych ruszyli w trasę. Świeciło słońce, temperatura ok. 20oC. Warunki pogodowe wręcz idealne. Po przejechaniu 5km robimy krótką przerwę. Część uczniów zdejmuje kurtki i ruszamy dalej. Mijamy Michałów i skręcamy w boczną drogę do jazu na Nysie Kłodzkiej - pierwszy dłuższy postój podczas którego uczestnicy zapoznają się z przeznaczeniem tej instalacji. Trasę do półmetka rajdu – parkingu w lesie Michałowskim pokonujemy szybko. Czas spędzony w lesie jest okazją do rozpoznawania gatunków drzew i zabawy w podchody. Po godzinnej przerwie ruszamy w drogę powrotną. Po pokonaniu 6 kilometrów uczniowie docierają do Czeskiej Wsi. Rozpalamy ognisko w lasku obok boiska sportowego. Wszyscy pieką kiełbaski. Apetyt spowodowany dotychczasowym wysiłkiem wszystkim dopisuje. Jemy posiłek aby zebrać siły na pokonanie ostatniego odcinka prowadzącego do Jankowic. Około godziny 13 peleton składający się z dwóch rowerowych kolumn przybył do szkoły.
Wycieczka rowerowa uczniów klasy VII
Dnia 20.09.2019 uczniowie klasy siódmej w ramach ŚPRZĄTANIA ŚWIATA pojechali na wycieczkę rowerową do miejsca rekreacji na trasie Jankowice Wielkie-Olszanka. Aby wyprawa naprawdę miała status rowerowej, wybrali trasę dojazdu przez Krzyżowice. Na miejscu było najpierw sprzątanie, a następnie wspólne integracyjne badanie całego terenu połączone z poszukiwaniem „miejscowej wydry”. Na koniec zapłonęło ognisko i odbyło się wielkie grillowanie . Droga powrotna była także dla wszystkich dużym wyzwaniem, ponieważ wiodła tym razem przez Olszankę , Michałów oraz Czeską Wieś.
Dzień minął w bardzo przyjemnej atmosferze.
Zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Dnia 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole także inne ważne dla kraju i wszystkich naszych wychowanków święta. Tradycyjnie uroczystość poprzedziła msza święta w naszym kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się pod tablicę upamiętniającą poległych za ojczyznę w latach 1918-2018, gdzie poczet flagowy złożył symboliczną wiązankę kwiatów. Następna część uroczystości odbyła się na placu przed szkołą, gdzie zostało otwarte nowe boisko sportowe.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością WÓJT GMINY OLSZANKA ANETA RABCZEWSKA, RADNA GMINY OLSZANKA TERESA KOWALSKA, RADNY GMINY OLSZANKA ROBERT JANKLOWSKI oraz PREZES FIRMY „PETROL” ILONA ZDUNEK. Dyrektor PZSP Adam Grabowski krótko przedstawił historię powstania boiska oraz podziękował sponsorom. Kluczowym momentem było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: WÓJT GMINY OLSZANKA ANETA RABCZEWSKA wraz z DYREKTOREM naszej szkoły. Następnie ksiądz proboszcz Czesław Kocoń poświęcił nowe boisko i wszyscy udali się do budynku szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w holu , gdzie odbył się apel upamiętniający osiemdziesiątą rocznicę II wojny światowej w wykonaniu uczniów klasy siódmej.
Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów w nowym 2019/2020 roku szkolnym.
Zakończenie roku szkolnego
W tym roku uroczystość zakończenia roku rozpoczęła się już 18 czerwca 2019 roku, kiedy to wręczone zostały karty rowerowe uczniom klasy czwartej oraz nagrody za udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
19 czerwca odbyła się oficjalna część uroczystości. Na początku oczywiście polonez w wykonaniu pierwszych absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej oraz przemówienie dyrektora PZSP Adama Grabowskiego, który w kilku słowach skierowanych do zebranych podziękował za wspólny rok, życząc uczniom i wszystkim pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.
Następnie odbyła się część, na którą wszyscy czekali: wręczenie uczniom klasy VIII świadectw, nagród, listów pochwalnych i gratulacyjnych. W pierwszej kolejności wystąpili uczniowie wyróżniający się w nauce i pracy społecznej:- Szymon Kowalcze – średnia ocen 5,50,
- Julia Kotara – średnia 5,28,
- Michał Mańkowski - średnia 5,22,
- Wiktoria Tokarz - średnia 4,89.
Do Księgi Prymusów zostali wpisani uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 lub więcej i mają wzorowe zachowanie. W tym roku wpisem zostali zaszczyceni następujący uczniowie: Szymon Kowalcze,
Julia Kotara,
Michał Mańkowski.
Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy włożyli duży wkład w funkcjonowanie naszej szkoły:
Beata Kotara,
Edyt Mańkowska,
Małgorzta Tokarz.
Po zabraniu głosu przedstawiciela klasy VI, który w imieniu społeczności uczniowskiej szkoły pożegnał absolwentów, odbyło się uroczyste ślubowanie delegacji klasy VIII. Na koniec tej części wręczone zostały świadectwa i nagrody wyróżniającym się uczniom klas IV– V oraz stypendia naukowe i sportowe. Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie klasy III oraz absolwenci, którzy podziękowali za wspólnie spędzone osiem lat.
Po uroczystości uczniowie udali się na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami do swoich klas.
Wycieczka klasy szóstej w Góry Sowie i Pogórze
W dniach 14-15 czerwca odbyła się wycieczka integracyjna uczniów i rodziców klasy szóstej. Na początku zwiedziliśmy obóz koncentracyjny GROSS-ROSEN, a następnie system podziemny Osówka- największy z sześciu istniejących w Górach Sowich kompleks hal tajnego hitlerowskiego projektu Olbrzym (Rise). Następnego dnia po opuszczeniu wczesnym rankiem hotelu Villa Rosa zwiedziliśmy Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie. Na koniec zostawiliśmy sobie ogromne wyzwanie, jakim była Wielka Sowa (1015m.n.p.m). Nie wszyscy dotarli do samego szczytu, ale ci, którym się to udało, mogli być z siebie dumni . Zmęczeni, ale pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.
W imieniu klasy szóstej serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zorganizowali nam ten dwudniowy wypad w góry. Mamy nadzieję na wspólny kolejny wyjazd.
Wycieczka do Opola
W dniu 14.06.2019r., uczniowie klas II - IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Jankowicach Wielkich oraz uczennice klasy V Gminnej Szkoły Podstawowej w Skarbimierzu Osiedle pod opieką pani Teresy Rąpały i Joanny Grabowskiej pojechali na integracyjną wycieczkę do Opola. Pierwszym punktem programu były warsztaty z kodowania: „Kodowanie z ozobotem” i „Czarowanie na ekranie” w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość programowania, tworzenia gier oraz sterowania robotem ozobot na specjalnych do tego przeznaczonych puzzlach. Poznali zabawy uczące logicznego myślenia i planowania, a także mogli samodzielnie tworzyć gry i aplikacje mobilne w edukacyjnym języku obiektowym Scratch. Niewątpliwie największą atrakcją wycieczki była po raz pierwszy wizyta w Filharmonii Opolskiej, w której uczniowie uczestniczyli w generalnej próbie uwertury fantastycznej Stanisława Moniuszki – „Bajka” oraz w koncercie skrzypcowym Emila Młynarskiego, którego gościem specjalnym był Jakub Jakowicz – jeden z najlepszych skrzypków tego pokolenia, jeden z ostatnich uczniów jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej - prof. Tadeusza Wrońskiego. To pierwsze wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie. Po koncercie odbyła się lekcja edukacyjna, na której m.in. uczniowie pozyskali informacje na temat muzyków i instrumentów wykorzystywanych podczas koncertów. Dowiedzieli się m.in. o szczegółowej budowie skrzypiec – jako królowej instrumentów. Na koniec warsztatów każdy z uczestników mógł spróbować swoich możliwości muzycznych – grając na skrzypcach. W drodze powrotnej była długo oczekiwana wizyta w Mc Donald’s. Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.
organizator wycieczki: Joanna Grabowska
FESTYN RODZINNY ,,ŁĄCZYMY POKOLENIA”
Dnia 1 czerwca 2019 roku odbył się u nas FESTYN RODZINNY ,,ŁĄCZYMY POKOLENIA”. Tym razem miał miejsce na wiejskim boisku sportowym. Pewnie w tym miejscu to już ostatni raz, gdyż musimy się pochwalić, że obok naszej szkoły trwają prace nad operacją mającą na celu ,,Budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Jankowice Wielkie”, współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej. Będzie to uzupełnienie bazy rekreacyjno-sportowej dla dzieci i mieszkańców naszej wsi.
W tym roku w programie imprezy nastąpiły duże zmiany, ale nie zabrakło dmuchanego zamka, gier i zabaw sportowych oraz baniek mydlanych. Były również stoiska z domowymi wypiekami, cukrową watą, frytkami, popcornem oraz kiełbaskami z grilla, serwowanymi przez rodziców. W trakcie całej fiesty nasi najmłodsi i nie tylko, przeistaczali się w różnokolorowe postaci z kreskówek, malując sobie twarze oraz włosy i fundując sobie bajecznie kolorowe warkoczyki. Bawili się na zjeżdżalniach dmuchanego zamku i wprawiali się w puszczaniu olbrzymich baniek mydlanych. Ochotnicza Straż Pożarna z Jankowic Wielkich i Czeskiej Wsi zajmowała się chłodzeniem uczestników przez cały czas trwania imprezy . Tradycyjnie odbył się też mecz piłki nożnej ojcowie na synów, w którym tym razem zwyciężyli … ojcowie!!!
Tak - w przyjemnej atmosferze upłynął czas do godziny piętnastej. Chociaż dzień był upalny, nikt nie narzekał na pogodę, a stało się to za sprawą wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. SERDECZNIE IM DZIĘKUJEMY!!!
Pokaz eksperymentów
Dnia 15.05.2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się pokaz eksperymentów w ramach projektu „Fascynujący świat nauki i technologii”. Głównym tematem doświadczeń były zagadnienia z fizyki, chemii i techniki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia reakcji chemicznych, zjawiska elektryzowania oraz innych ciekawych dziedzin wiedzy. Wszystkich bardzo zainteresowały roboty, które pokazały swoje ogromne dotychczas nieznane możliwości. W eksperymentach brali udział wszyscy chętni uczniowie. Na zakończenie spotkania wyróżniający się uczniowie mieli możliwość zamknięcia się na chwilę w wielkiej mydlanej bańce.
Eksperymenty były bardzo interesujące, więc goście zostali nagrodzeni gorącymi brawami.
Szymon Kowalcze
klasa VIII
Sprawdzian Trzecioklasisty
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2019 już za nami! Ta akcja Operonu ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji, bazujące na ocenianiu kształtującym. Dnia 9 maja 2019 r. o godz.9.00 wraz z panem Dyrektorem powitaliśmy uczniów klasy trzeciej, życząc im oczywiście połamania pióra, powodzenia i samych sukcesów. Na początku był film, w którym była mowa o tym, jak się odstresować i zrobić rozgrzewkę "Bratek utwierdza dzieci w tym, że każdy ma potencjał" - Przez 45 minut dzieci pisały polski, później było 15 minut przerwy, dzieci wróciły - pisały 45 minut matematykę. Potem po krótkiej przerwie czytaliśmy bajkę, następnie omawialiśmy bajkę i zabraliśmy się za zadania z przyrody. Test to podsumowanie trzyletniej nauki, mimo bezstresowego charakteru - jak każdy egzamin, trochę jednak łut szczęścia. Koordynatorem sprawdzianu była Pani mgr Teresa Rąpała- wychowawczyni kl. III. Egzamin był przystępny. Sprawdzał zakres kluczowych kompetencji - czytanie, pisanie, wiedzę o języku, sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych. Pomaga nam w analizie postępu poszczególnych uczniów. Tak jak w przypadku wszystkich narzędzi zewnętrznych, zyskujemy informację o poziomie, na jakim została zrealizowana podstawa programowa. Po otrzymaniu wyników, szkoła ma materiał, który pozwala lepiej zaplanować dalszy etap edukacji w poszczególnych klasach. Bajka, którą dzieci usłyszały po egzaminie dotyczyła rozmowy na temat sukcesów. - Bratek utwierdza dzieci w tym, że każdy ma potencjał. Trzeba go odnaleźć, wykorzystać i odnieść sukces. Wszyscy uczniowie sprawdzian napisali i zaliczyli. Zadowoleni, pełni wrażeń ale uśmiechnięci ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Gratulujemy!
Wychowawca kl. III
mgr Teresa Rąpała
Wyjazd do Państwowej Szkoły Muzycznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu
W dniu 08.05.2019r. uczniowie klas I, II i V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jankowicach Wielkich w ramach wycieczki szkolnej odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną oraz Miejską Bibliotekę Publiczną – Oddział dla Dzieci w Brzegu.
W Państwowej Szkole Muzycznej mieliśmy okazję posłuchać uczniów tej szkoły, jak grają na takich instrumentach jak: flet poprzeczny, skrzypce, gitara, wiolonczela, fortepian, perkusja, saksofon, akordeon i trąbka.
Nagrodziliśmy ich gromkimi brawami. Było to dla nas niesamowite przeżycie.
Po koncercie poszliśmy pospacerować po pobliskim Parku Centralnym, gdzie podziwialiśmy odnowione alejki oraz piękne nasadzenia przeróżnych roślin.
Ostatnim etapem naszej wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna. Klasa I i II udała się do Oddziału dla Dzieci, gdzie nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach bibliotecznych. Mieli okazję zapoznać się z zasadami panującymi w bibliotece oraz wcielić się w rolę postaci ze znanych im bajek i baśni.
Klasa V odwiedziła oddział dla młodzieży i dorosłych, gdzie zostali oprowadzeni po bibliotece oraz wzięli udział w kiermaszu książek.
Pogoda nam dopisała i pełni wrażeń, z nowymi doświadczeniami wyruszyliśmy w drogę powrotną
Organizator wycieczki
Lilianna Żak
Pierwszy egzamin ósmoklasisty
W dniach 15-17 kwietnia uczniowie naszej szkoły po reformie systemu oświaty przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Absolwenci pierwszego rocznika ośmioletniej szkoły podstawowej napisali jako pierwszy egzamin z języka polskiego, następnie - z matematyki, a w ostatnim dniu - z języka angielskiego. Mimo, że złożyli go w warunkach ogólnopolskiego strajku nauczycieli, jesteśmy przekonani, że w pełni wykorzystali swoje możliwości. Teraz pozostało tylko czekać na wyniki.
Trzymamy kciuki!!!
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Szanowni Rodzice i Uczniowie klasy ósmej!
Informuję, że egzamin ósmoklasisty w naszej szkole odbędzie się zgodnie z planem:
- 15.04.2019r. o godzinie 9.00 - język polski
- 16.04.2019r. o godzinie 9.00 - matematyka
- 17.04.2019r. o godzinie 9.00 - język angielski.
Uczniowie z Jankowic Wielkich proszeni są o przyjście do szkoły o godzinie 8.30.
Autobus dla uczniów z Czeskiej Wsi o godzinie 8.00.
Dyrektor PZSP Jankowice Wielkie
Adam Grabowski
Archiwum Aktualności