• Laboratoria Przyszłości

•      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

• Sprawozdanie z wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości

Maj  2023

W ramach projektu "Labolatoria przyszłości" uczniowie klasy 8 wykorzystali drona do fotografowania dzieci biorących udział w akcji „Sprzątanie świata”.

Kwiecień 2023

Uczniowie klas VI i VII na lekcji geometrii wykorzystali klocki magnetyczne Magformers Smart. Posłużyły one im do skonstruowania brył geometrycznych.

Uczniowie klasy VI budowali prostopadłościany. Natomiast ich starsi koledzy – graniastosłupy. Część chłopców poszła dalej i zbudowała bryłę zawierającą w sobie kilka graniastosłupów.

Pobudzona świetną zabawą wyobraźnia dzieci pozwoliła na stworzenie innych, ciekawych figur przestrzennych.

Jolanta Porada

Styczeń 2023

W dniu 26 stycznia 2023 roku przeprowadziłam lekcję języka angielskiego w klasie 1 i 2 z użyciem magnetycznych klocków. Uczniowie klasy pierwszej poznali 6 nazw kształtów w języku angielskim, natomiast uczniowie klasy drugiej mieli okazję je powtórzyć. Uczniowie dostawali kartki z napisami kształtów i musieli je ułożyć z magnetycznych klocków. Wszyscy się dobrze bawili i pod koniec lekcji wcale nie mieli dość układania kształtów!

Poniżej zdjęcia z realizacji zajęć.

Maja Pieles

Grudzień 2022

W ramach projektu "Labolatoria przyszłości" uczniowie klas młodszych, przy użyciu pistoletu do kleju na gorąco mogli przygotować świąteczne kartki oraz stroiki. Dziękujemy

Listopad 2022

Z uczniami kl. 3 przeprowadzono zajęcia praktyczne, na których robiono tosty z wykorzystaniem tosterów zakupionych w ramach projektu „Labolatoria przyszłości”.

Październik 2022

Uczniowie szkoły zostali zapoznani z budową i ustawieniami drukarki 3d zakupionej w ramach "Laboratorium przyszłości" i wydrukowali przykładowe prace.

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Drukarki 3D wkraczają na szeroką skalę do polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Wrzesień 2022

W miesiącu rozpoczynającym  przygodę ze sprzętem pozyskanym w ramach Laboratorium Przyszłości uczniowie na zajęciach przygotowali tosty. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.