• Rok 2020/2021

• Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto –Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.W tym wyjątkowym dniu dzielnie wysprzątały park obok przedszkola.

Wiosenny korowód

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać wiosnę. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej i roześmianej gromady dzieci. Jak co roku wręczyliśmy kolorowe gaiki z życzeniami. Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia.

8 marca

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Przedszkolaki też postanowiły uczcić to święto. Chłopcy cały dzień umilali dziewczynkom pobyt w przedszkolu i wręczyli własnoręcznie robione upominki.

Bal karnawałowy

Wnaszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy -niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. W przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, Harry Potter, policjant. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy.

„ Już Mikołaj grzeje sanie.

Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi święty dziadek może spełnić.”

Ze względu na obecną sytuację na świecie Święty Mikołaj nie odwiedził dzieci osobiście, jednak zostawił w tym roku wspaniałe prezenty pod choinką.

„W Andrzejki fajna jest zabawa.

Wróżb różnych gromada.

Wosku wylewanie i przez kluczyk zaglądanie.”

11 Listopada

W dniu poprzedzającym Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci z naszego przedszkola wspólnie z panem dyrektorem Adamem Grabowskim złożyły biało-czerwone kwiaty przy pomniku upamiętniającym 11 Listopada 1918. Odśpiewały niezwykle wzruszającą pieśń „ Co to jest niepodległość?” oraz Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Pomagamy na okrągło -akcja charytatywna

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami włączyły się w akcję charytatywną Fundacji Veritas "Pomagamy na okrągło" której celem jest zbiórka używanego sprzętu tj. Rowery, rolki , hulajnogi dla dzieci z domów dziecka.

Jesień w przedszkolu

Gdy tylko jesienna pogoda na to pozwala to spacerujemy, obserwujemy przyrodę w jesiennej szacie , zbieramy dary jesieni oraz prowadzimy zajęcia na świeżym powietrzu.

Dzień Chłopaka

Podczas uroczystych obchodów Dnia Chłopaka chłopcy z naszej grupy na pewno czuli się wyjątkowo. Specjalnie dla nich zaśpiewały dziewczęta ,były tańce z poczęstunkiem oraz własnoręcznie wykonane przez koleżanki kartki dla chłopców.

Spotkanie ze stażakami -Dzień Czerwony

Podczas zorganizowanego dla przedszkolaków "Dnia Czerwonego"odbyło się spotkanie z OSP Jankowice Wielkie, pokaz wozu strażackiego, pogadanka o numerach alarmowych oraz wspólna zabawa chustą animacyjną Klanzy.

Letnie spacery

Dzieci uwielbiają spacery i zajęcia na świeżym powietrzu.

Rozpoczęcie roku przedszkolnego

Pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny 2020/2021. W bierzącym roku w Przedszkolu w Jankowicach Wielkich utworzona została jedna 25 osobowa grupa mieszana 3-6 latki "Żabki"